şükela:  tümü | bugün
 • hayvan gibi kira istemelerinden olsa gerek.
  o fiyatlara kimse tutunamaz. zarar eder

  hiçbirşey üretmeden zamanında bi şekilde oradan yer sahibi olmuş kişilere müstahak.

  istanbul koca bir dünya. başka yerde çok daha ucuz dükkan fiyatlarına çok daha karlı iş yapılabilir
 • kiraların dolar üzerinden olmasından kaynaklanan kapanmadır. bir sürü otel boş yatıyor daha oteller yok bu listede .
  ayrıca kiralar çok yüksek .
 • nevizade girişindeki golden kokoreççi de bu listeye eklenebilir. kiracısı, ev sahibinin ayda 20 bin lira istediğini söylemişti.
 • caddenin profili değişti. araplar, karaçarşaflılar falan doldurdu caddeyi. bu insanlar mı alışveriş yapacak ? tabii ki hayır. bunlar para da harcamayan bir güruh. hem diğer batılı turistleri ve seküler kesimi caddeden soğuttukları gibi bir de kendileri de para harcamayınca ortaya çıkan doğal sonuç bu.

  kiralar yüksek denilse de, bu kiralar eskiden de yüksekti. ama bir şekilde işler yürüyordu. çünkü caddenin eski müşteri profili buna uygundu. şimdi değil.
 • normaldir. zira kiralar minimum 40.000 dolar.
 • kiralarin yuksekligi her zaman masada olan bir sorundu. fakat ziyaretci/turist sayisi oyle doluydu ki her zaman bir kar soz konusu oluyordu. insanlarin eglence icin karakoy, kadikoy ve besiktasa kaymalari burayi bitirdi.

  tabii en onemli etken bombalamalardir. boyle sembolik yerde ard arda patlayan bombalar yuzunden insanlar artik baska mekanlari tercih ediyor.

  tanım: yeniden tramvay yolu kenarina ağaclandirilma yapilmasi ve guvenligin saglanmasi ile asilabilecek sorundur.
 • hangi esnaf kekoların, müptezellerin ve orospuların köşebaşlarını tuttuğu bir cadde'de yüksek kira verir ki ? yani istiklal eski istiklal değil.
 • ben birkaç ay önce istiklal caddesine gittim. sırf yemek yemek ve bir cafede misafirimiz olan arkadaşa haliç ve boğaz manzarasında kahve ısmarlamak için gittim. ama açıkçası götüm götüm ilerledim orada. eskisi gibi gezeyim göreyim olayı yok. terör saldırılarından sonra kalabalık yerlere gitmemeye; gitsem de temkinli davranmaya özen gösteriyorum.

  e benim gibi düşünen insan az değildir. bu da otomatikmen firmaları etkiler. üzerine doların da arşa yükselmesini ekleyelim. ekonominin darbe girişimi sonrası halini de pastanın üzerine çilek olarak eklersek bence doğal.

  istiklal caddesi dükkansız kalmaz. kiralar biraz düşer yeni dükkanlar mutlaka gelir. fakat eski prestijinin kalmadığını söylemek mümkün. bir de değişen turist profili var tabi. araplar doluştu istiklal caddesine bu sizin için ne kadar önemli bilmiyorum ama insanlar pek memnun değil bu durumdan. eskiden yunan , isveçli arkadaşlarımla gittiğim cafelerde şimdi avaz avaz bağıran ordan oraya çocukları koşan tekrar bağıran -la bu araplar niye bu kadar bağırıyor- insanlar varken çok çekici gelmiyor açıkçası. kadıköy ve koşuyolu tarafları bu sıralar yeni favorim.