şükela:  tümü | bugün
 • bütünden bağımsız sokaklardır. caddenin alabildiğine kalabalık olduğu zamanlarda bile gayet tenha ve sessiz, karanlık sokaklardır çoğu. cadde üzerindeki birkaç istisna dışında neredeyse tüm barlar ara sokaktadır. cadde kalabalığıyla güven verirken ara sokaklar tenha da olsa kalabalık da olsa ürkütücüdür. yüzlerce yıllık tarihi binaların ve kurulduğu günden beri hala yaşayan, aynı işi yapan mekanların yan sokaklarından birkaç adım içeri girildiğinde victor levinin arkasında pencerelerden sarkan, müşteri çağıran travestilerle, köşede ot pazarlığı yapanlarla ve yerde uyuyan tiner parasına sizi öldürebilecek genç çocuklarla karşılaşmak mümkündür. istiklal caddesi aslında ara sokaklarıyla var olan bir caddedir. makyajıyla yüzündeki kırışıklığı gizleyen bir orospudur aslında istiklal caddesi. ve gerçek olan ara sokakları, ana caddeden daha içten, daha samimi, daha masumdur. ara sokaklarda tüm kötülükler, tüm tehlikeler tüm yalınlığıyla karşınızdadır. ana cadde de ise tüm tehlikler makyaj altına gizlenmiştir.
 • istiklal caddesine paralel akan iki tanesi cadde kalabaligindan hazzetmeyen taife için ilaç niyetinedir. tünele kadar uzanmaz elbet söz konusu iki paralel ara ama baska aralari kullanarak caddeye hiç çikmadan anittan tünele kadar yürümek olasi. kaldi ki galatasaray lisesi'nden itibaren tünele kadar fazlaca bir yogunluk yoktur ve bu noktada cadde kullanilabilir..
 • buralarda dolaşırken bana asıl istiklal caddesi bi ara sokakmış gibi gelir bazı bazı.

  ayrıca : (bkz: postacı sokak)
 • arka mı ara mı bilemiycem ama sokak olduğu kesin, en güzeli hem;
  (bkz: tomtom kaptan sokak)
 • istiklal caddesi'nin sağında solunda yer bulamayan ya da kirasını veremeyen mekan sahiplerinin tercihi olması dolayısıyla ara sokaklar sadece konum olarak aradadırlar. asıl hareket geceleri buralarda olmakla birlikte tehlike de kol gezmektedir gece boyunca. o güzelim mimariye sahip yüzyıllık binalar teker teker türkü bar, rock bar, ws. oldular ya insanı en çok üzende bu binaların hor kullanılması oluyor. caddenin ara sokakları bu yüzden hüzün - tehlike ve yozla$mı$lığı bir arada barındırır.
 • birkac yil once oralarda dolasirken karanlik icinden cikan bir adamla ilginc bir diyalog yasamistik
  karanliktan cikan adam (kca) - eglence lazim mi gencler?
  biz - saol abi gerek yok
  kca - ogrenci misiniz siz?
  biz - evet abi
  kca - bakin ogrenci indirimi de yaparim.
  biz - .......
  kosar adimlarla olay yerinden uzaklastik
  (bkz: yuh)
 • (bkz: arka sokak)
 • eğlenceyle beraber eğlenceyi artırıcı her türlü kimyasal bileşimlerin bulunabileceği, gezinirken vücuda adrenalin pompalayan sokaklardır. yanlız dolaşmayı sevenler daha bi dikkat etmeli. (bkz: istiklal caddesinin ara sokaklarında gezinmek)
 • listelenmesi gereken sokaklardır. biri alsa da eline haritayı tek tek yazsa sokakların adlarını diye içimden geçiriyorum.