şükela:  tümü | bugün
 • türk ulus'unun bağımsızlık marşına tahammülü olmayan zihniyet yerli ve milli olabilir mi sorusu akıllara geliyor?

  19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramı'nda istiklal marşı, andımız ve izmir marşı'nı söyleyen öğrenciler "milli birlik ve bütünlük duygularını zedeleyici veya bozucu maksatla bayrak ve sembol asmak, kullanmak, marşlar söylemek, pankart taşımak veya asmak, ideolojik veya politik amaçlı gösteri, toplantı, tören düzenlemek" suçlaması ile 7 ay sonra bursları kesilmiştir ve bir öğrenci kaldığı yurt'dan uzaklaştırma cezası almıştır.

  "atatürk'ü anma, gençlik ve spor bayramı'nı kutlayan üniversite öğrencileri, etkinliğin ardından büyük bir şokla karşılaştı. eskişehir cumhuriyet başsavcılığı, etkinliğe katılan bazı üniversite öğrencileri hakkında soruşturma başlatırken, kredi yurtlar kurumu da (kyk) gönderdiği tebligat ile öğrencilerin burslarının kesildiğini bildirdi.

  19 mayıs'ta eskişehir'de yapılan etkinlikte yer alan ve manisa celal bayar üniversitesi'nde okuyan bir öğrenci, olayın üzerinden 7 ay geçmesinin ardından bugün kendisine ulaşan tebligat ile kaldığı kyk yurdundan uzaklaştırma cezası aldı."

  kaynak: andımız'ı okuyan genç yurttan atıldı
 • ülke bitti artık. münir özkul da vefat etti zaten. herşeyin çivisi çıktı. kendi öz çocuğunu taciz eden baba, ekşiyi basan aktroller, devletten koruma isteyen ancak verilmediği için öldürülen kadınlar, vb. noluya ya, yaşadığımız ülkeye bak amk. trump’a rica edelim, bizim üzerimize atsın o düğmeyi de tarihten tez zamanda silinelim.
 • peki her yıl mehmet akif ersoy‘u anma programları düzenleyen akp’li belediyelere ne demeli?

  madem ki istiklal marşı milli birliğe zarar veriyor, ne sebeple ersoy’u milli şair ilan ettiniz?

  nereden tutsan yanıtları elde kalan sorular. zira bunların derdi milli birliğin laik, modern ve pozitif bilim odaklı olmaktan öte arap masalına uygun siyasal islamcı bir çimento olması...
 • doğru bulduğum tespit. ülkemiz botswana gibi ortadoğu bataklığınin nadide gülleri için en güzel marş saleel al sawarim'dir. aksini iddia edenin de tez kellesi urula...
 • açılımın ikinci perdesinin sahneye konabileceğinin sinyallerindendir.
 • üniversitelerde halay çeken pkklıların aldıkları bursa dokunmayıp, ey büyük atatürk diyen bu çocuklara dokunmak büyük şerefsizlik. provokasyon kokuyor. bu verilen cezanın altında kim varsa araştırılmalı, kimler ne makamları ele geçirmiş.