şükela:  tümü | bugün
  • amasya'nın merzifon ilçesi'nde kara mustafa paşa devlet hastanesi'nde düzenlenen afet tatbikatı öncesi ses sisitemi bozulunca bir görevli istiklal marşı'nı mikrofonla canlı okumaya çalıştı. görevlinin istiklal marşının sözlerini unutması üzerine marş tamamlanamadı.

merzifon'da bulunan kara mustafa paşa devlet hastanesi'nde geçen salı günü afet tatbikatı düzenlendi. tatbikat öncesinde hastane bahçesinde yapılan törende ses sistemi bozulunca bir görevli kürsüye çıkarak mikrofonla istiklal marşı'nı okumaya başladı. görevli marşın sonlarına doğru sözleri unutunca okumayı bıraktı.

"önümde metin yok"

istiklal marşını tamamlayamayan görevli katılanlara "kusura bakmayın arkadaşlar. yani önümde metin yok. ses sistemi bozulmuş onun için canlı okudum" dedi.

tören sonrasında tatbikat gerçekleştirildi. bu sırada çekilen cep telefonu görüntüsü ise sosyal medyada kısa sürede yayıldı.

videolu haber kaynağı
  • "yurdumun üstünde yüzen en son ocak" kısmı ile güldürmüştür ama öte yandan da rezilliktir. ulan insan milli marşını nasıl bilmez diyeceğim ama belli işte bilmiyorsun. hadi onu geçtim niye çıkıp okumaya çalışıyorsun? ya da okumayı kabul ediyorsun? koca hastanede bilen biri kalmadı mı?
  • millet milli marşı bilmez milletim der
    millet kuran-ı kerimi bilmez ümmetim der.
    işte buda böyle bişiy sanırım.
  • hadi o bilememiş filan.
    "okuyabilene rastlamadım" diye sözlükte bunu desteklemek nedir amk.
    hangi ülkede yetiştiniz la siz.

edit: iki entry üstteydi. silmiş.
  • on kıtayı ezbere bilirim rahatlıkla şiir şeklinde okurum. ama marş şeklinde okumaya gelince şeklim şemalim kayar. kendi başıma hayatta marş şeklinde okuyamamam. topluluğun içinde okurken de sıkıntım yoktur. o yüzden normal durumdur.
  • ülkesinin milli marşını okuyamayan biri. sorsan mehmet akif ersoy hayranıdır.
    dayı suç sende değil seni oraya çıkaranda. bilmiyorsan birinden rica et. etmiyorsan sen başlat bırak millet okusun eşlik et, onu da beceremiyorsan bari marşın bitmesini bekle sonra konuş müzik kulağına soktuğum.
  • şaşırtmayan görevli.

siz osmanlıcı, tatlı su milliyetçisi ve mehmet akif ersoy hayranı tayfanın istiklal marşı'nı ezbere bildiğini mi sanıyorsunuz ?
  • amerikalıların da yarısı bilmez. zaten bestesi berbat olduğu için doğru düzgün söylemek mümkün değildir. düz şiir olarak okusa söyler de, bestesi karıştırıyor işi.

mühim bir mesele değil.