şükela:  tümü | bugün
  • son zamanlarda siyez buğdayı tüketmek çok popüler hale gelince araştırdım nedir, ne değildir diye. bilmem kaç bin yıldır genetiği değiştirilmeyen kastamonu'da üretilen bir buğday çeşidiymiş. bende alıp denemek istedim. istiklâl yolu diye bir marka buldum. en iyisi bu dediler.

neyse sipariş verdim hem siyez bulguru, hem de siyez unu. ürünler geldi. eşim beni aradı bulgurun içinde kurtlar geziyor diye. inanamazsınız kocaman kocaman kurtlar var. birde bulgurun rengi koyu. kurtlarla aynı renk. eşim dikkatli davranmasa kurtlu şeyi yiyecektik. at çöpe yenisini alırız dedim.

dedim olur böyle şey. bi aksilik olmuştur, firmayı arayayım. aramaz olaydım. karşımda son derece terbiyesiz bir adam. adama kurt var diyorum siz doğru muhafaza edememişsinizdir diyor. kardeşim yeni geldi paket diyorum, yok ne dediysem adamla iletişim kurmadık. bana diyorki 10 lira için mi bu kadar konuşuyorsun. sinirlerim tepeme çıkınca bende başladım sövmeye. kapattım telefonu suratına.

adamın ticari kariyeri ile oynamak istememek için bişey yapmadım o zaman. muhattap olmayayım dedim. ama geçen hafta bir arkadaşım daha çok benzer bir olay ile karşılaşmış. sonra internete girince bir sürü şikayet gördüm. sonra bunları yazmak gerektiğini düşündüm.

siz siz olun bedava verseler bu (bkz: istiklal yolu siyez ürünleri) asla kullanmayın. siyez olduğunda belli değil bu arada.
  • siyez ürünlerini hep kendisinden aldığımız kastamonulu küçük bir aile şirketi. şimdiye kadar hiç de problem yaşamadık. ürünler de sahipleri de gayet sağlıklı ve güzel. başlığı açan şahsın anlattıkları akla mantığa uygun gelmiyor.