• haberlerde görünce gözlerim pörtledi. bakışlarım ekranda dondu kaldı.
    inanamadım. afalladım. yutkundum.
    belediye meclisinde bu kararın alınmasına el kaldıran her kim varsa hakkımı helal etmiyorum.
    karara karşı gelip istinye bayırının ismi değiştirilemez diyen kim varsa da o elleri teker teker öpmek lazım.
    ulan bu kadar mı para bürüdü gözlerinizi.
    kime yaranmaya çalışıyorsunuz.
    o caddeden her gün ben geçiyorum.
    orası bizanstan beri istinye.
    insanların anılarına konu olmuş bir yolu bir bayırı ne hakla katar caddesi diye değiştirirsiniz.
    bu karardan vaz geçtiniz geçtiniz.
    sarıyere bunu reva görenler bedelini çok kötü ödeyecekler.
  • 'şehir kültürü'nden nasibini almamışlarn gerçekleştirdiği hededir.
  • artık ne derece saçmalayabileceklerinin son noktasıdır.

merakla yeni saçmalıklarını bekliyorum. daha nelerle karşılaşacağız bakalım.

katar ne katar, neye dayanarak o caddeye katar ismi verildi. kardeşi ülkeymiş de miş miş de. middle east meraklısıysanız bu kadar defolun gidin oraya halk, millet, vekil, başbakan, cumhurbaşkanı olun. zira oraya gitseniz baş tacı edilirsiniz vallahi bak. kafalarınız, ideolojileriniz, herşeyiniz halkıyla beraber tam uyuşuyor. bu ülke size fazla, sizi aşıyor. böyle işte cadde isimleriyle kasarsınız falan. halbuki orada hazır yapılmışı var (bkz: katar)
  • katar'da 2015 yili turk yili olarak kutlanmaktadir.

yine katar devleti tarafindan turk carsisi insaatini yapmaktadir. 300 000 metrekarelik bir alanda. bunun insaatini katar yapiyor, yeri de onlar sagliyor. turk sirketleri gelip mallarini satsinlar diye.
    http://www.qatar-tribune.com/…a44a1472ec&d=20140113

yine katar devleti turk okulu yapimina izin vermistir.

turkiye vatandaslari avrupa ulkeleri ve abd vatandaslarina oldugu gibi sinirda vize alabilmektedirler.

yine turkiye vatandaslari, cok az sayida ulke vatandasina (bildigim ingiliz ve abd'liler bu hakka sahip degil) saglanan, turk ehliyetini sinava girmeden katar ehliyetine donusturme hakkina sahipler. (dubai'de ehliyet almak aylar surer, katar'da da oyle. cok buyuk bir imkandir)

onun icin bir caddeye isim vermek bunlarin karsiliginda pek de cok degildir.
  • haftada bir katar'a gidenler için ve orada dört çarpı dörtlerle çöl safarisi yapanlar için anlamlı bir jest olabilir doğru düşünememişiz.
  • aslına bakarsanız bunca ülke, şehir isimli cadde, sokak var. bu meyanda çok da abartılmaması gereken bir olaydır. lakin oturmuş bir ismi olan caddelerin, sokakların adlarının kafaya göre değiştirilmesi esas karşı olunacak olay. nitekim tutmadığı da çok vaki olmuştur.
  • inşallah arap seviciliğinin bir sonra ki adımı da sümeyye'nin koca sikli bir arap emirine 4. eş olarak verilmesi olur.
  • nasıl ki bugün turgut özal caddesi, millet caddesi; adnan menderes caddesi, vatan caddesi olarak anılıyor, istinye bayırı da öylece anılmaya devam edecektir. medeniyetten, kent kültürü ve hafızası nedir zerre nasibini alamamış idarecilerin elinde maymuna dönen şehirlerde sıklıkla karşılaşıbilecek durumlardan sadece biri.

bu tip şeylere şahit olunca iki his beliriyor bende, birincisi; öfkelenip saydırmak. ikincisi; ya ne şaşırıyoruz ki bu adamların çapı bu diye kendime sükun telkin etmek. şu an ikincisini yaşıyorum sanırım.
  • --- spoiler ---
    gece peşkeş
    gündüz peşkeş
    beden leş
    kafa keş
    --- spoiler --- *
hesabın var mı? giriş yap