şükela:  tümü | bugün
 • özellikle aksiyon sahnelerinde ortaya çıkan sorundur. renklerin biraz cansız olması dışında durağan sahnelerde bir sorun yok. ama birader hareketli sahnelerde hiçbir şey görünmüyor. böyle film mi seyredilir. 33,5 lira aldığın sinemada insan oynatmaya utanır böyle bi görüntüyü. başka bir salonda hiç imax izlemedim ama heralde bütün dünyada imax'in görüntüsü böyle değildir. artık salondaki makineden mi, yoksa türkiye'deki imax filmlerin kopyalanmasına ilişkin bir sorun mu bilemiyorum ama bu salonda yıllardır imax'in hareketli sahnelerdeki görüntüsü berbat. ama gene de mal gibi gidip seyrediyoruz işte. salaklık bizde. napıcan, eziğiz...
 • (bkz: mal beyanı)
  bunu cinemaximum yada imax başlığında yazınca bir tarafına bir şey mi sokuyorlar. ota boka başlık aça aça formatı sikip bıraktınız.
 • imax 3d filmi gözlüksüz izlemeye çalışan bir yazarın beyanıdır , çokta şey yapmamak lazım.

  istinye park cinemaximum genel müdürü değilim .
 • yanlış yorumlanan sorun. projeksiyon merceğinde netleme sıkıntısı varsa bu tüm sahnelerde görünür rahatsız eder. sadece aksiyon sahnesinde görülüyorsa ya imax'in mevzubahis yazara bir gıcığı vardır ya da yazarın nörolojik bir sıkıntısı mevcuttur.

  not: imax projeksiyonlarında bildiğimiz sinema projeksiyonlarından daha farklı, aynalı bir sistem kullanılıyor bu arada. not düşelim.
 • sinemaya 33,5 lira veren insanların da olduğunu gösteren başlık. amme hizmeti mi yapalım illa ki? gerçek sinemaseverlere
 • dunkirk izlerken filmin başında hissettiğimiz bozukluktan bahsederken denk geldiğim başlık oldu. evet, filmin başında focus sorunu vardı, net alanı aradık * sonradan düzeltildi. ama asıl büyük sorun wooferların gerçek anlamda bozuk oluşuydu, dandik ses sistemli tofaş zangırdaması başlamış.