şükela:  tümü | bugün
  • başlık "istismarcı akrabasıyla aynı binada yaşamak zorunda bırakılan erkek çocuğu" şeklinde olacaktı.

öncelikle olaya twitter'da denk geldim ve ailenin hukuki başvurularından sonuç alamadığını görünce, buraya başlık açma sorumluluğunda hissettim kendimi.

olay: istanbul ümraniye'de aynı apartmanda, aynı katta, karşı dairedeki akrabası tarafından tecavüze uğrayan bir erkek çocuğunun ailesinin hukuksal yollardan hiçbir çözüm bulamayaşı ve yardım çağrısıdır.

twitter linki

--- spoiler ---

kuzenim istismarcısıyla şuan aynı apartmanda, aynı katta, karşılıklı kapılarda yaşamaya mahkûm bırakıldı. kuzenim 7 yaşında ve korkudan sokağa çıkamıyor. annesinin ne hâlde olduğunu yazmaya elim gitmiyor. yalvarırım size yardım edin yalvarırım.
    ek olarak

--- spoiler ---
  • istismarcıyı salarak 7 yaşındaki bir çocuğun hayatını piç etmek ancak bizim hukukla mümkün. yazıklar olsun!!!
  • yalandır. bunca yıllık avukatım tahliye edilirken iki şart verilir.
    1. yurtdışı yasağı
    2. mağdure ile aynı semtte yaşamama yasağı

bunlar verilmedi ise hakimlerde suçu işlemediği kanaati oluşmuştur. son sözü hakim söyler kararı verir yargıtay onaylar bu sürece kadar kimse adli bi yaptırım yoksa seyahat özgürlüğü kısıtlanamaz.
    ne yapak yani biri istiyon diye adamı zindandan mı tutalım hadi masumsa ayrıca yine yaparsa yine şikayet edersin olur biter.

hukukçular ahlakçı değildir ceza kanunları ile topluma ahlak getirmek elzem bir hatadır. akp nin bir yanlışı da bu olmuştur; arttır cezayı;yetmesin bi daha artır cezayı; hadım et; linç et; herkes ceza almaktan korksun sonra ne esnaf dükkana çocuk müşteri kabul etsin "baban gelsin desin kovalasın"; ne de doktor ceza alıcam diye sırtını çocuğa aç desin iğne vursun yollasın..
    ahlakçılık yapan hâkimler iktidar yandaşı hakimler kadar tehlikelidir.
    ahlakı nizami düzeni sağlamak bilinçli toplum yetiştirmekle pedofilileri sapıkları ensest düşünenleri doğru tespit edip tedaviye getirmekle bu mümkün olmasa belli şartları sağlayıncaya kadar denetim altında tutulmaları gerekir.
    sapık bulduk hadi linç edelim vuralım kıralım yakalım diyerek kıyam yapmanın kime faydası olacak.
    akp dünyanın en çok ceza veren yasalarını getirdi suç bitti mi tam aksine katlanarak artıyor.
    hukukla ahlak yapmaya çalışanlar kadın beyanını anayasa belledi sonuç ne oldu masum bir genç yok yere canından oldu.

edit: tahliye tutuksuz yargılanmaktır. sulh ceza bıraktı ise iddia asılsız olma ihtimali yüksektir