şükela:  tümü | bugün soru sor
 • twitter'da gördüğüm bir durumu sizlerle paylaşıyorum. -gerçektir.-
  destek olalım, paylaşalım. çocuğun ve ailesinin seslerini duyuralım.. belki kurtarırız onları o girdaptan?

  ---lütfen sesimin çıkmasına yardımcı olun! yalvarırım!
  7 yaşındaki kuzenimin istismarcısı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. önce akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürüldü. çıkan raporda %80 sağlıklı olmasına rağmen hiçbir gerekçe gösterilmeden sokaklarda rahat rahat dolaşıyor. hayır rezillik bununla kalmadı!!!! istismarcı ve kuzenim aynı apartmanda, aynı katta, karşılıklı dairelerde ve akraba. hâkim kuzenimin annesine "adresiniz hâlâ aynı mı?" diye soruyor, "evet" yanıtını almasına rağmen de hiç ses çıkarmadan kararına devam ediyor.
  7 yaşında bir erkek çocuğu, sokağa çıkamıyor iki gündür, evde kalmaktan da korkuyor. zaten yaklaşık 4 aydır psikolojik destek alıyordu ama şuan bitik durumda. annesinin ne hâlde olduğunu yazmaya elim gitmiyor. yalvarırım ses verin, yol gösterin, bişeyler yapalım---

  edit: linkler eklendi..

  link1

  link2

  link3

  link4

  link5
 • up up up up up
 • inşallah adalet yerini bulur. o kücüçük çocuğun psikolojisi düzelir.
 • ıstismarci ile mağdur evlensin, doğurun devlet bakar çocuk mu ceksın suçunu diyen üstün zekalilardan yorum bekledigim olay. hapishaneleri kendi şahsi meselelerinize mi ayırıyorsunuz bu halka bir faydanız dokunmayacak mi sayın büyükbaşlar?
 • ülkede adaletin geldiği halin net bir resmidir.

  mağdura merhamet diye bir şey kalmamış adalet mekanizmasında! ister çocuk olsun ister yaşlı, mağdur suçlu, suçlu haklı.
 • bazı şeylerin demokrasisi insan hakkı falan olmaz. böyle orospuçocuklarını yaşatan her hukuk sisteminin anasını avradını. bir de iyi halden dışarı çıkarmışlar. hayır bir de öldürmek yerine içeri atmışlar.

  ama insan hayatı cezası ölüm olmamalı vırvırını yapacak olan varsa onun da allah belasını versin. biraz empati kurun, hiç anne baba yok mu aranızda. çocuk tecavüzcüsünün hakkı acı çektirerek öldürmektir. bu kadar basit. bildiğin tombalacı mehmet gibi ölmeli hepsi. bunun aksini uygulayan her hukuk sisteminin içine tüküreyim. ulan böyle şeyler duyunca görünce uyuyamıyorum psikolojim bozuluyor. çocuk lan. melek lan onlar günahsız savunmasız şeyler.
 • cumhurbaşkanına hakaretten dava açsınlar hemen tutuklanır ve birkaç yıl değil, baya yüklü bir ceza da alır. bu dinciler çocuk mocuk düşünmez.
 • ah.
  sadece ah diyebilmek.
  sabah sabah yüreğim parçalandı. ne kadar kötü dünya.
  ne kadar benzer şeyler.
  mutlaka bu durum çözülür ama o çocuğun psikolojisi? uzun yıllar toparlayamaz. biliyorum. umarım güçlü kalabilir.
  üzüldüm.
  gözlerim doldu. bana bu cocuk şahsında başka bir kişiyi hatırlattı. şu olayı okuduysa çok kötü olmuştur. umarım iyidir.
 • bu başlığa neden ilgi gösterilmiyor? bu atmosferde yarın kimin başına ne geleceğini kim nerden biliyor? karşı çıkmak için illa aynı şeyin başımıza gelmesi mi gerekiyor? lütfen duyarlı olalım.