• ben de burada çalışıyorum, cuma namazı saatinde gelin istediğinizi alın, hiçbir sıkıntı yok. 6000 işletmenin olduğu bir yer için iki ya da üç adet işyerinden bir örneklem kümesi oluşturarak büyük hata yapıyorsunuz. istoç lan bu, burada kurallar yok, çok acayip karışık bir dünya.
  • sibirya'nın güneyinde, ulaşımı kızaklarla sağlanabilen bir eyalet. donuyoruz lan!
  • (bkz: istocyalı)
  • 28o'ya binerek esenler otogari'na kadar gidip taksi ile (9 ytl) veya eminonu'nden 146b'ye binerek direkt icine gidilebilir.
  • istanbul toptancilar carsisi, buraya ilk defa gelen biri verilen adresi tek seferde bulabiliyor ise kendisinin derhal zeka olimpiyatlarina basvurmasi gerekir.

hic bir mantigi olmayan ada ve numaralandirma sistemi ile inşa edilmiş bir sitedir.
  • burası nedir ne değildir pek emin değilim -kaldı ki zaten ilgilenmiyorum- ama tem otoyolunda olduğu için ve sürekli önünde trafik tıkanık olduğu için ister istemez dikkatimi çekiyor...ne zaman trafik sıkışık olsa ve derse geç kalma tehlikesiyle karşı karşıya olsam hep buranın önünde olduğumuzu fark ediyorum...sonra yıllardır yapım aşamasında olan ve 28 katlı olmasına rağmen 25 kat olarak numaralandırılmış binasına gözüm takılıyor ve neden ilk üç katın numaralandırılmadığını ve dördüncü kata bir diye numara verdiklerini falan düşünüyorum...bir süre sonra aman boşver belki o rakamlar katları göstermiyordur takılma diyorum ama bir sonraki sefer önünden geçerken bir daha aklıma bu soru takılıyor...
    şu binanın 25 değil de 28 katlı olmasına yorduğum kafayı derslere yorsam okul bitince bana üniversitede kürsü verirler ama yok aklım hep bu binanın katlarında işte...
  • istanbul toptancilar çarşısının kısa söylenişi.
    tem oto yolunda milliyet binasinin arka tarafinda kalan, her turlu nesneyi bulabileceginiz istanbulun en buyuk toptancilar carsisi.
  • bundan yaklaşık 10-12 sene önce en geniş caddesinde top oynardık, adalar/da file çekip voleybol maçları yapardık, kış aylarında kar'ın istanbula giriş kapısı denebilir, fakat şimdi tüm şehir gibi kalabalık ve levhalarda edirne yolu tarif ediliyor.

yönetimin 15 yıldır aylık olarak çıkarttığı istoç hayat dergisinin her ayki manşeti tapular bu ay çıkıyor olduğu halde, tapuları olmadığı için burada alım satımlar nakit olarak yapılır.
hesabın var mı? giriş yap