• kardeşimin, zamanında fantezi sınırlarını zorlayıp allah rengi diye haykırmasına sebebiyet vermiş oyundur, hatırladıkça hala gülerim.

(bkz: renkli istop)
  • çocukluğumda bu oyunun isminin, oyunun minimum requirements'inde başı çeken plastik topla bağlantısı olduğunu düşünürdüm.21 yaşımda,sızana kadar alkol aldığım bir gecenin sabahında, birkaç saatlik uykuyla gitiğim bir staj dönüşü yaşadığım ani bir flashback'le hatırladım ve anladım "istop" dendiğinde herkesin durduğunu,asıl söylenmek istenenin stop olduğunu ve ingilizce'nin hayatıma championship manager'den çok daha önce, çok daha eski bir oyunla girdiğini.
  • kucukken pek de fazla oynama firsati bulamasam da renklisi daha zevklidir bunun.topla cezali duruma du$en adam renk soyleyip digerlerini kovalamaya ba$lar.onlar da kacaraktan soylenen rengi bulmaya cali$irlar.cogu kez sokaga atilmi$ cokoprens,tombi paketi hayat kurtaricidir.bir de i$in bokunu cikarip morcivert,siklamen,somon,turkuaz gibi kimsenin bilmedigi veya hemen bulunamayacak renkler soylenir,guzel olur..
  • oyunun temelinde yerçekimi vardir... düşünsenize, ayda oynadiğinizi ve atilan topun alti kat daha yukari gittiğini? aman tanrim...
  • çocukların saçmasapan renkleri öğrenmesi için icat edilmiş oyun. en son oynadığımdan bu yana sıklamen kelimesini gerçek hayatta kullanmadım misal.
  • yıllarca aslında "stop" olduğunu farketmediğim kelime. öğrendiğim zaman ufkum açılmıştı.
  • renksiz istopta ise yine bi isim söyleyerek top havaya atılır, ismi söylenen topu yere düşmeden yakalamak zorundadır. yakalarsa başka birinin adını söyleyip topu tekrar havaya atar. eğer düşen topu yakalayamazsa istop dediği anda herkes olduğu yerde donar. sonra o ebe hareket etmeyenleri gerek bowling topu atar edasıyla gerek yakantop oynar gibi bi fırlatışla genelde en yakın kişiyi vurmaya çalışır.
  • arabanın motorunun çalışmaktan vazgeçtiği anda oluşan durum. cümle içinde kullanalım: "motor istop etti, napıcaz?" (bkz: vurdurmak)
  • camgöbeği, çingene pembesi, lila gibi kazık renklerle oynanınca zevki çıkan oyun. bide lisede oynarken gri (bkz: gri pantolon) yahutta ten rengi diyen acemiler çıkıyo tabi...
  • lig tv 'de dün başlayan televizyon programı. çin seddini andıran program masası nedeniyle ayşe özyılmazel'in konukluğundan birşey anlaşılamamıştır.
hesabın var mı? giriş yap