şükela:  tümü | bugün
1968 entry daha
 • böbreklerini satacak olan üstteki yazara tavsiye; buna gerek yok uçak biletin borçla alıp siktirolup gidebilirsin. her gün uçak var. indiğinde de pkk lıyım falan dersen zaten sana yardım edeceklerdir. ama döneyim dersen o sıkıntı olabilir.
 • güney kıbrıs gibi türkiye vetosuna takılacak ve nato'ya asla giremeyecek ülke.
 • yarın haftasonu günübirlik gezi için şirketteki finler, ruslar ve diğer etnik unsurlarla helsinki'den stokholm'e gemiyle geçeceğim. umarım pasaport kontrolünde sıkıntı çıkmaz. mağdur ederlerse ortalığı fena karıştırırım.

  "canım kardeşim buzda yürüyüp düşmeyenden korkacaksın. çakal bunlar çakaaal!"*
 • yarın böbreğini satıp gitmek isteyenler orada sorun çıkınca ağlayacaklar siz niteliksiz insansınız, ülkenin niteliksiz olması değil sorun sizin niteliksiz olmanız.
 • benim gibi bir çok fenerlinin zamanında çok sevdiği ülke. (bkz: kennet andersson)

  bana göre fenere gelmiş en iyi pivot santrofordu.
 • son gunlerdeki nato mevzusu yuzunden turklerin yeni ego malzemesi olmus ulke.

  isvec; tamamen kendi uretimi savas ucaklari, botlari, zirhli araclari olan, yillardir nato ordularinin bir numarali silah tedarikcilerinden biridir.

  isvec nato’nun gizli uyesi gibi birseydir. önceleri resmi uyelik icin uygun bir ortam yoktu. simdi bu ortam var oldugundan uyelik hareketine gecildi.

  (ara: akil fikir)
 • 10 milyon nüfusu ile çok gelişmiş silahları ile mi kıyaslıyoruz isveçi?

  isveç refah sahibi bir ülkedir çünkü savunma harcaması yapmaz. gençleri hayatlarının bir bölümünü askerlikte geçirmez. memleketin nüfusu 10 milyon seçmece aldıkları kalifiye adamlarla göçmenlere yardım ediyoruz derler. israile haracını pekakalı bakarak öder.

  açacaksın yunan sınırını 10 milyon göçmen bir haftaya yalın ayak stockholmde. ben görürüm oturduğu yerden terörist beslemek nasıl oluyormuş. bunlar nazilerle zamanında ortaktılar. bunların yaptığı zulümden naziler illallah etti.
 • redditte saatlerdir isveçlilerle tartışıyorum. erdogan şöyle böyle diyorlar. en son '' erdoğan size iyi amk oyumu mültecilere gönderecek adama basacağım'' dedim ses yok.

  adamlara göre mültecileri türkiyede tutmak bizim yararımızaymış. yani bile isteye tutuyormuşuz. sizin nüfusumuz kadar bizde mülteci var çok seviyorsanız gönderelim dedim gene ses yok.
 • isviçre ile karıştırılması türklerde atasporu olan viking devleti.

  turkiye milli takımından 2005'te dayak yiyen milli takıma da sahip olmayan ülkedir.

  evet o ülke de isviçre.

  neyse ki kangurulara beste yapan bir mozart karışıklığı kadar vahim değil.
 • yukarida fenerlilerin isi zor demis.
  politika karikoca iliskisi gibidir. bazen bozulur bir süre sonra yine düzelir.
  isvec'i ben kücüklügümden beri seviyorum. (entry'lerime bakabilirsiniz) kusura bakmayin ben sevmeye devam edecem.

hesabın var mı? giriş yap