• ilginç bir sosyal deney.

eğer elinize sihirli bir değnek verilseydi ülkenizin isveç gibi liberal sosyalist bir hükümet tarafından mı yönetilmesini seçerdiniz yoksa ben 10 milyon doları alır işime bakarım abi mi derdiniz?
  • 100.000$ alır giderdim.
  • eğer sihirli değnekle türk toplumu isveç kalitesini yakalayacak denseydi tereddütsüz bu seçeneği seçerdim. fakat iş ne yazık ki isveç ayarında yönetilmekle çözülecek gibi değil.
  • atatürk'ün hayalini 10 milyon dolar'a satanları göstermiştir. tabii ki ülkemi muasır bir medeniyet haline getirmeyi 10 milyon dolar'a yeğlerdim.
  • bir saniye bile düşünmez, isveç derdim. çok ciddiyim.
  • sen ülken için 10 milyon dolardan vazgeçersin, malum kesim de 1 paket makarna için ülkenden vazgeçer.
  • para tabiki lan isveç şart diil kanada norveç bilimum ülkeler seçilebilir
  • bize bir milyon da yeter yemişim isveç'i
  • "hiçbir sözümde milletime karşı geri alma durumunda kalmadım. onları söylerken bir hayal peşinde koşan gibi, hayal şakıyan bir şair gibi değil, onları söylemekliğim bu milletteki kabiliyet unsurlarını bilmekliğimden idi.

ben, türk ufuklarından bir gün mutlaka bir güneş doğacağına, bunun hararet ve kuvvetinin bizi ısıtacağına, bundan bize bir güç çıkacağına o kadar emindim ki, bunu âdeta gözlerimle görüyordum.

türk milletinin istidadı ve katî kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektedir.

yurt toprağı, sana her şey feda olsun. kutlu olan sensin.

bu vatan çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır."

mustafa kemal atatürk
hesabın var mı? giriş yap