• bi tane elmander'i yere göğe sığdıramıyoruz galatasaray'da, düşünsenize 11 tane elmander, koşuyorlar filan sürekli. allahım sen isveç'i koru ve yücelt.
  • o kadar yazılmış çizilmiş; brolinler, dahlinler, kenneth anderssonlar vs. ama bir dönem boyunca isveç milli futbol takımı'nın neredeyse bayrak adamı olmuş, çılgın kaleci thomas ravelli'yi kimse ağzına almamış...

kısaca; tarihin en çatlak, en deli, en çılgın ve de bir o kadar da başarılı kalecilerinden biri olan ravelli'yi kadrosunda barındırmış milli takımdır...
  • bana futbolla pek alakası olmayan kayın pederimi hatırlatan takım.

renkleri benzetmiş olacak, izlediğim bir karşılaşmaları esnasında, dakika 20 falandı, adam dönüp bana "alex yok galiba?" dedi.
  • ibrahimovic'i milli takıma almayarak doğru yapmışlar. milli takıma alınsaydı eğer ibra iyi ama diğerleri kötü, tek başına ne yapsın goygoyu ile büyük ihtimalle gruptan çıkamayacaklardı. onsuz italya'yı çatır çatır eleyerek geldikleri turnuvada grup lideri olarak çıktılar.
  • "futbol 90 dakika süren ve isvec'in almanya kar$isinda 4-0 geride oldugu maci 4-4 yaptigi bir oyundur."

ikea $irketler grubu hali saha takimi kaptani mikael ohlsson...
  • almanya gibi dunya futbol ekolune karsi 4-0'dan mac cevirip 4-4'e getiren "adam"lar toplulugu.
    bu geri donusu dunya kupasi finalinde yapsalardi 100 yil konusulurlardi..
  • bu akşam almanya karşısında 4-0 geride girdiği son 35 dakikaya 4 gol sığdırarak beraberliği yakalayan cesur yürekler ordusu, tre kronor!
  • skor ne olursa olsun disiplinden kopmayan, hiç bir şekilde çirkefliğe kaçmayan ve dürüst bir futbol oynayan başarılı futbol takımı.
  • zorlu rakibi italya'yı saf dışı bırakıp 2018 rusya dünya kupası'na katılmayı garantiledikleri maçtan sonra kutlama yaptıkları soyunma odasındaki çöpleri toplarken objektiflere yansıyan bir teknik direktöre sahip takım.

* https://twitter.com/…vall/status/930209320758923264

(bkz: janne andersson)
  • senelerdir desteklediğim ve bu desteğimin boşuna çıkmadığını gördüğümde beni çok sevindiren takım.

(bkz: iyi oynayan kazansın)
hesabın var mı? giriş yap