şükela:  tümü | bugün
  • çok güzel bir üçgendir. fiziki açıdan tam bir üçgen diyemesek de gönüllerde nadide bir köşesi vardır. bu voltranı oluşturanlardan biri olan finlandiya dünyada en çok silah bulunan üçüncü ülkedir. isveç ise nüfusa göre hesaplandığında dünyada en çok silah satan ülkedir. norveç de bir barış ülkesidir. inanmayan baksın: http://www.havadiskibris.com/…vecin-diger-yuzu.html ayrıca, petrol işleriyle de uğraşır. her türlü mikropluğun kol gezdiği ve dünyaya pislik saçan bu güzel bölgenin en büyük başarısı, sürüyle insanın burada yaşamayı istemesini sağlamasında yatıyor. dışarıdan baktığınızda ise hayat ne güzel dedirtiyor. kızları güzel, erkekleri yakışıklı. herkes istemeden birbirine veriyor. hele hele dışarıdan bu ülkelere misafir olarak geldiyseniz, vermek için sıraya giriyorlar. eğitim-sağlık sistemi şahane. lakin bunlar nasıl finanse ediliyor, orası kimseyi ilgilendirmiyor. bu nedenle dünyanın en enteresan üçgeni burası bence.
  • bu üç millette türkler gibi milliyetçidir bana göre ama ne olursa olsun birbirlerine, karşılarındaki insanlara ve yapılan işlere inanılmaz derecede saygıları var. adamlar hakikaten refahı yakalamışlar...
  • bu üçgenin iki köşesinde yaşamış (finlandiya, isveç) ve diğerini de görmüş biri olarak isveç diyorum. aklınıza ne gelirse...
  • içinde yaşanası üçgendir.
  • böyle geliri olsun din dersi değil cemaate girmek dahi mecburi olsun dedirten üçgendir.
  • aslında sadece coğrafi yakınlık nedeniyle anılacak üçgendir. bu üçünün içinde finlandiya diğerlerinden ayrılır. fince dili ural-altay dil grubuna aittir yani türkçe ile aynı, diğer ikisi hint-avrupa. fiziksel olarak benzerler, evet anladın sen onu. isvec ve norveç'te isimler çoğunlukla -sen -son ile biterken finlandiya'da -nen ile biter. norveç ve isveç'te motorsporları için yetenekli adam sayısı yok denecek kadar azken finlandiya'da şampiyon olmayanı dövüyorlar. misal mika hakkinen misal kimi raikkonen.
  • yanyana dizilmiş 3 ülkenin nasıl olurda üçgen oluşturduğunu merak ettiren olmayan üçgendir.
  • sanilanin aksine iskandinavya olmayan ucgendir. iskandinavya adi verilen bolge isvec, norvec ve danimarka'dan olusur.
  • hiçbir zaman iran, ırak, suriye üçgeninin refah seviyesine erişemeyecek üçgendir.
  • bu üçgenin iç açıları 90-60-90'dır.