şükela:  tümü | bugün
 • tam tanım yapamayacağım fakat son zamanlarda aklıma gelen bir motto. bu ülkede yaşıyorum. insanları sevmeye çalışıyorum, ama her gün bir şekilde sevmemem için ellerinden geleni yapıyorlar. tecavüzler, saldırılar, din propogandası ile türklük savunanlar falan derken iyice soğudum türkçü yaklaşımlardan.

  sonra düşündüm, arkadaş isveçli olsam yine solcu mu olurdum? apolitik mi olurdum? hayır abi, tabiki ülkücü olurdum. isveç'e bağlı, pagan kültürüne özlem çeken, insanlarının tamamını seven bir insan olurdum. olm nasıl sevmezsin ki şu insanları.

  https://kamilingezileri.files.wordpress.com/…95.jpg

  http://www.nereyekacsak.com/…c_ailesi_stokholm-.jpg

  mesela bir şiir yazardım.

  hayat büyük isveç için devam ediyor;
  bedenim toprağa karışsa da, ülküm daim olacak
  benden sonra gelenler, benden daha iyi olacak
  pagan kültürü üzerinde sönmeyecek bu ocak

  kafelerde bir masamız olurdu, ama pis tipliler oturmazdı o masaya. sarışın marışın herkes orada. sürekli o masada reserved yazdığı için de kimse oturmazdı o masaya. yani "aa boş masa" diye o masaya oturan çömezler dövülerek kaldırılmaz, "kardeşim reserveli masaya oturmuşsun, rica etsek kalkar mısın" denirdi. ulan çok güzel insanlar oldukları için de "götün yiyorsa kaldır" falan demezlerdi. bu sebeple de hiç sorun yaşamazdık. sorun yaşamamız durumunda da kafenin sahibine, "rezerveli masamıza oturmuşlar" derdik, kafe sahibi de kaldıramazsa güvenlik çağırılırdı.

  iyilik toplantıları falan yapardık. sabahlara kadar ülkenin sorunlarını plajlarda ateş yakarak tartışırdık. gerçi ülkenin sıkıntısı da yok mk. ama bulurduk işte. ülkücüyüz biz sonuçta. mesela ülkenin çöpü bitti ve nasıl yeni çöp rezervlerine ulaşabileceğimizi tartışılabilir. sonuçta bu tip sorunlar da ülkümüzü derinden yaralayabilir.

  herkes çok mutlu, kavga yok, dövüş yok. 20 kişi toplanıp birilerine dalmak yok. yaşlı teyzelerin bahçelerindeki yaprakları falan topluyoruz. ne iyi insanlarız lan düşününce.

  işte bu gibi sebepler birleştiğinde isveç ülkücüsü başvuruları her ortamda alınabilir.

  http://www.isvecgundemi.com/…p1-aid,248.html#galeri
 • avrupa'daki çomarların sol partilere oy vermesi fakat aydınların sağ partilere oy vermesi gerçeği göz önünde bulundurularak hak verilesi durum.
 • "kız olsaydım herkesle yatardım" mantığı gibi bir şey.

  elbette ben de isveç'te yaşasaydım dünya'nın kalan kısmında yaşayanlara kıyasla kendimi şanslı hissederdim. ancak bu benim hemen sağ ideolojilere göz kırpacağım anlamına gelmezdi. yine evrensel değerleri benimseyip, eşitsizlikler ve adaletsizlikler karşısında sorgulayan ve hep daha iyisini talep eden bir tavır takınırdım. sadece doğuştan sahip olduğum bir özellik için kendimi daha ayrıcalıklı ve üstün görmez, dünya insanı olmaya çaba harcardım.
 • sanırım benim de katıldığım önerme.

  ırmakların donuşuna ölürüm isveçim ölürün isveçim heyt tereh
 • sağ ideolojilerinin veya ülkücülüğün yaşanılan coğrafyayı sevmeyi ya da korumayı hedeflediğini düşünenlerin ilginç yaklaşımı. o özenilen avrupa'nın elit toplumları büyük oranda solcuların kazanımları sayesinde bu derece medeni ve bireye saygılı. günlük çalışma saatlerinden tutun da işçi haklarına, işçi haklarından tutun da lgbti haklarına, lgbti haklarından tutun da devletin otoriter tutumları reddetmesine kadar çoğu toplumsal veya bireysel konuda solcuların imzası vardır.

  sağ dediğin şey tüm dünyada benzerdir. çocuk istismarlarına göz yuman ve herkesin giyimine, yediğine veya içtiğine karışan profildedir. bunu görmemek için kör olmak lazım.
 • islam türk sentezi saçmalığını savunan, kök tengiri'yi bilmeyen ülkücü kardeşlerimiz tarafından, kürt ilan edilmemle kendi kendisini destekleyen teoridir.

  + kardeş, geçen gün sen bizim enderson kardeşimizin hatuna yanlamışsın.
  -yok kardeş ben bilmiyordum. yoksa yanlaah ah uhh. vurmayın ahh. tek tek gelin ahhh.
  +vurun ibneye. vurun. özür diliyceksin.