şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çelik yelekli, kurşun geçirmez kalkanlı polislere karşı, elinde oyuncak tabanca olan down sendromlu bir genç ne gibi bir tehdit oluşturabildi bilmiyorum ama gerçekten çok kötü bir durum. bu kadar mı zor zararsız bir insanı onu öldürmeden etkisiz hale getirebilmek ya da bütün polis timi olarak çocuğun üzerine kurşun yağdırmak ne kadar gerekliydi ?

  --- spoiler ---

  isveç'in başkenti stockholm'de elinde oyuncak silahla evden kaçan 20 yaşındaki down sendromlu genç polis tarafından vuruldu.

  isveç'in başkenti stockholm'de elinde oyuncak silahla evden kaçan 20 yaşındaki down sendromlu eric torel, polis tarafından vurularak hayatını kaybetti.
  expressen gazetesinin haberinde, down sendromlu ve otistik eric torel'in, elindeki oyuncak silahı nedeniyle isveç polisi tarafından öldürüldüğü belirtildi.
  gazeteye açıklama yapan gencin babası ricart torel, oğlunun gece yarısı evden kaçtığını ve konuya ilişkin polisten yardım istediklerini söyledi.
  polislerin elinde oyuncak silah bulunan oğluna kurşun yağdırdığını kaydeden baba, ''elindeki oyuncak için oğluma ateş etmişler. üç polisin kurşunu oğlumun karnına isabet etmiş.'' ifadesini kullandı.

  --- spoiler ---

  kaynak

  yerel gazete

  cnn türk

  ntv

  hürriyet
 • link olarak mynet nedir yahu. papağan gibi üç dört cümleyi doldurmak için yazmışlar.
 • adamlar günlük hayatında hiç sorun yaşamayınca nerede ne ölçüde bir tepki vereceklerini bilmiyorlar neticede. o kadar tuhaf bir durum ki cocuga 1 üzülüyorsak kendimize 2 üzülmemiz gerekiyor.
 • 3 polis ateş ediyor oyuncak tabancalı bir çocuğa. cezalarını çekeceklerdir eminim.
 • söz konusu eylemi gerçekleştiren polis adil yargılanıp hukuk sisteminin öngördüğü cezayı alacaktır.
 • polisin suçsuz olduğunu düşündüğüm olay.

  zavallı anne demiş ki oğluma ilk defa oyuncak silah hediye edildi o da sonu oldu. ee silahtan oyuncak olmaz işte. hele hele bu durumdaki bir çocuğa kesinlikle olmaz. ayağından vurup etkisiz hale getirebilirlerdi demiş. benim elimde silah olacak, polis ayağımdan vurup etkisiz hale getirmeye çalışacak, şarjörü boşaltırım üstlerine. kusura bakmayın, elinizde silah varken tek etkisiz hale getirilme yönteminiz anında öldürülmek ya da bayıltılmaktır.