şükela:  tümü | bugün
  • işverenle aranızda 1 ya da 2 yaş fark bile olsa, işveren size iş veren ve paranızı ödeyen kişi olduğu için, o size isminizle ve beysiz/hanımsız hitap edebilirken, siz ona beyli/hanımlı hitap edersiniz. bir kural değildir, her zaman görülen bir durum da değildir, fakat olduğu da olur.
  • sınıf bilinçli sendikacılığın yok edildiği veya hiç gelişmediği ülkelerde olması mümkün olmayan diyaloglardır.

bu ülkelerde sadece işveren monologları olur, kucaklarına oturttukları "sendika" kuklalarının ağzından çıkanlar vantrolog kuklalarının ağzından çıkanlardır. bir kıymet-i harbiyeleri yoktur.
  • firmada işverenin her bir çalışanla girdiği diyalogda imza atarcasına, dillere geyik olmuş, herkesin birbirine söylediği cümlesini getirdi aklıma;
    - ..... yapamıyorsan bırak!
    net.
  • işveren: eveeett, yine firmamıza hiç bir katma değer katmayan insanlarla birlikteyiz.

işçiler: -

not: monolog gibi görünüyor da, aslında baya herkes aynı anda içinden birşeyler dedi, eminim :)
  • genelinde lise mezunu çalıştıran bir yerde üniversite mezunu olduğumu öğrenince hava attığımı sanıp kendince aşağılama ihtiyacı hisseden lise mezunu müdürümün bana
    *okudun da bisey mi oldun sanki diyerek, beni alaya alması
    benim de kendisine sinirlenerek
    *olur mu müdürüm? kendinsini mevki sahibi olunca bişey oldum sanan insalarla aramdaki farkı anladım diye cevap vermem.

bence güzeldi