şükela:  tümü | bugün
  • yarısı işsiz ve öğrenciyken diğer yarısının türkiye'nin en elit 10 bin tl üzeri maaşla çalışanlarından oluşan, 5000tl ücreti beğenmeyen ekşi sözlük yazarlarının, işveren olduğunda vereceği ilanlardır. hani laf ediyorlardı ya şu ilana bak, ahh maaşa bak, insafsız çalışan vs. işte patron artık kendinsin. ver bakalım ilanını görelim. aşağıdaki ilandan hallice olacağı kesindir. insaflı patron çıkacağını sanmıyorum ekşi'den. ya sapık ya cimri. işte ilanımız;

bu sene yeni kurulan sektörün en öncü kuruluşlarından olan köklü şirketimiz için;

kıvrak zekalı çevik esnek, çalışma saatlerine aldırmayan (virgülün yeri önemli)
    patronuyla 24 saat iş seyahatlerine çıkabilecek,
    gelişime ve öğrenmeye açık
    açık
    giyimine kuşamına kokusuna mokusuna önem veren
    tercihen reputable üniversitelerden meğzun, güzelse lise hatta ilkokul meyzunu da olur
    çikolatalı kek yapmasını bilen,
    ingilizceye ek olarak ispanyolca, rusça ve italyanca konuşabilen
    verilen görevi sorgulamadan yapacak
    tercihen keman çalabilen
    yönetim becerileri gelişmemiş ve gelişmeye kapalı
    telefonda nezih bir ses tonuyla konuşabilen
    ofis işlerinin yanısıra çay servisi ve temizlik yapabilecek
    dosyalardan anlayan
    son 3-5 aydır işsiz
    arkadaş çevresi geniş olan
    işim bitti hadi ben çıkayım demeyecek
    gözleri fıldır fıldır cin gibi parlayacak
    yöneticimizin gittiği ortamlarda ona eşlik edebilecek

aday yönetici asistanı arayışımız mevcuttur.

şartlar: maaş (asgari) + ofiste yemek + ssk + huzurlu bir çalışma ortamı + terfi şansı

not: adaylık kalktığında maaşa 100tl, ayrıca yılbaşında yıl kalktığında maaşa ek 100tl daha zam yapılacaktır. vergi kalkarsa kalktığı kadarı maaşa yansıtılacaktır. kartal kalkar dal salkar. asistan kalkar, patron sarkar.

ekstra not: fotoğrafsız özgeçmişler değerlendirmeye asla alınmayacaktır.
  • keyfime kahya arıyorum.
    ücret dolgundur.
  • işletme sahibi olmayacağım için vermeyeceğim ilanlardır.

ama yine de işletme sahibi olduğumu/olacağımı varsayar isek, "işletmenin devamlılığı için gerekli maliyetler çıkarıldıktan sonra, kalan tutarın paylaşılması esasına dayanan ücret sistemi uygulanmaktadır." cümlesinin bulunduğu bir ilan olurdu.