şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dert yok tasa yok, terör yok, terörist yok. enflasyon yok, kriz yok, taksici var ama orospu çocuğu taksici yok, müteahhit var ama haksız kazanç yok. evet!

  isviçre'de federal meclisi'in üst kanadı eyaletler meclisi gündem yokluğu nedeniyle kapılarını açmadı. bir de utanmadan bu yıl iki kez kapılarını kapatan meclisin 67 bin isviçre frangı tasarruf sağladığı bildirildi.
 • her zaman merak ederim, isveç'te,danimarka'da,izlanda'da haber bültenlerinde ne anlatılıyor diye.

  şöyle mi oluyor acaba: 'bugün hiçbir şey olmadı,çocuklar okula gitti,millet işe gitti,sokakta bayılan bir vatandaş için ambulans çağırıldı, ... isimli şahıs evde yemek için domates söğüşlerken elini kesti ve hemen acil servise kaldırılarak parmağına tentürdiyot sürülerek pansuman yapıldı, bir vatandaş market önüne arabasını park ederken aracını hafifçe kaldırıma sürttü,sürten yere hemen ani bir müdahale ile rötuş yapıldı.işte böyle şeyler oldu,hadi lan dağılın yeter,bi bok olmadı işte.'
 • ya medeniyet değil, bana kalırsa bencillik.
  madem ülkende konuşulacak bir konu ya da gündem yok.
  bari türkiye, venezuela, güney afrika cumhuriyeti gibi gelişmekte olan ve şuan sıkıntılı olan ülkeler için siyasi, ekonomik, sosyal yol haritaları oluşturun ve bir zahmet bunu gerekli makamlarla paylaşın.
  çok mu zevkli allah aşkına alplerin tepesinden bizi seyretmek. kaos, savaş, ekonomik kriz, narkotik..
 • aslında ohal ilan edip, meclisin kapısına kilit vurmak daha mantıklı. bol bol tasarruf edilir hem.
 • çok sıkıcı bulduğum olaydır. memur hayatı gibi ülke mi olur? kaos iyidir zihni dinç tutar.
 • insanın canı sıkılır orda...
 • nispeten yaşlı ve yaşlanmakta olan bir nüfusa sahip olan ülkenin parlamentosunun açılmaması olayı. aslında bu adamların esas sıkıntısı da bu, tamam her şey güllük gülistanlık ama şu sözü anımsatmak gerekir: "hiç bir şeyin yolunda gitmemesi kadar büyük bir felaket varsa, o da her şeyin yolunda gitmesidir."
 • norveçte de bir defa elektrik tellerine takılan helikopter düşmüştü,haberlerde iki hafta boyunca gösterdiler,hatta spikerler hatları yapan firmanın sahibiyle bile görüşmüşlerdi. daha da ilginci,helikoperin düştüğü gün meclis acil toplanmıştı. bu da böyle bir anımdır,biz sadece konuşurken adamlar uyguluyorlar.