şükela:  tümü | bugün
  • isviçre'deki türk vatandaşlarının posta kutularına gönderilen akp genel başkanı ve cumhurbaşkanı r.t. erdoğan imzalı mektuplar ile akp'ye oy çağrısı yapılaması hadisesi. sosyal medyada tartışmaların odak noktası türklerin adreslerinin kimden temin edildiği... özel verilerin korunması adına bu adreslerinin paylaşılmaması lazım, tüm bilgiler ysk merkezde kayıtlı, bu bilgilerin kullanılması etik değil, diğer taraftan mektupların postalandığı yer avusturya...

mektup
  • avusturya başbakanı sebastian kurz, buralara gelip seçim çalışması yapmalarına müsaade etmeyeceğiz, istenmiyorlar sözlerinin ardından demek ki seçmene aps ile ulaşmaya çalışmışlar.

yalnız bu olay ab ile ilişkilerde baya bir fırtına yaratacak benden söylemesi.
  • almanya, ingiltere, fransa, belçika ve daha birçok ülkede yaşanan bir durum. binlerce kişi bulundukları ülkelerde ilgili makamlara şikayet edeceklerini yazmışlar. bu arada inşallah milyonlarca seçmene gide bu mektupların parasını ceplerinden ödemişlerdir.
  • belçika'da da son iki seçimde yaşanan durum. polis bir arkadaşım "yasal değil" dedi. ben de haftasonu oy kullanmaya gidince konsolosluk görevlilerine biraz söylenmeyi düşünüyorum: benim kişisel bilgimi, yahu oturduğum evin adresini, türkiye'deki bir politik partiye (hangisi olursa olsun farketmez hem de) hangi hakla verirsiniz?! bakalım, hık mık dışında ne yanıt verecek anvers "malum parti" il başkanlığı!
  • skandaldir.
    avusturya bregenz'ten bildiriyorum. bizim yasadigimiz apartmana da bildiri birakmis ipneler. adimizi, adresimizi nereden buldunuz yahu?

posta parasini merak edenler var. yanibasimizdaki atib camii surekli kermes yapiyor. her kermeste 100k euroya kadar para birikiyor. buyuk ihtimalle burdan sagladilar parayi.

avusturya'da yasayan 90 bin turkun %72'si akp/mhp'li. hepsi cahil isci sinifi. fabrikada avusturyalilarin bokunu temizleyerek kazandiklari 3 kurusu ya bmw'ye ya da mercedes'e yatirirlar. cogunun da suc gecmisi vardir ve avusturya vatandasi olmaya haklari yoktur. velhasil haftasonlari kermeste kari kiz keselim ayagina etli pilavlarini ve baklavalarini yiyip haftaici bok temizlemeye devam ederler. sorsan hepsi fabrikator aq. yemin ederim biktim bu bakterilerden.