şükela:  tümü | bugün
 • çocuğum olsaydı ve bana isyan etmeseydi onu kemerle döverdim. *

  6. filo'yu güncel meselesi olarak gören bir nesilden öldürüle öldürüle, beyni yıkana yıkana , sindirile sindirile isyansız, dejenere bir gençliğe döndü ülkenin gençliği.

  baştaki sözüm tabi ki alay içeriyor. ama benim yetiştirdiğim kuşaklar bana isyan etmeli. beni aşmak istemeli. beni geçmeli. yeni bir zenginlik, yeni bir kültür oluşturmalı. bugün liberaller sizi alkışlıyor gençler. çünkü apolitiksiniz. liberaller beni bu kadar alkışlasaydı kendimi asardım. *

  genç demek isyan demektir.
 • isyan edebilecek gerekli hukuksal yapının bulunmamasından kaynaklanıyor olabilir. en küçük isyanda, haklı bile olunsa, isyan edilenler tarafından ceza kesilmesi durumu ile karşı karşıya geliniyor. hal böyle olunca da en ufak isyan bile başlamadan bitme noktasına geliyor.
 • devletlerin denetim ve gözetim teknolojilerinin gelişmiş olması ve bunları sıkı kullanmaları her hareketin, her küçük başkaldırışın ağır cezalarla cevap bulmasına yol açtığındandır. klişedir ama doğrudur. aklıma muhsin bey'den bir sahne geldi biraz alakasız ama bir yandan da demeye çalıştığım şeyi özetliyor. muhsin bey birtakım haltlar çevirdikten sonra polisten kaçıyor. arabasını bir tepeye çekip istanbul'da saklanıyor yanlış hatırlamıyorsam. cep telefonu yok, her yer kamera kaynamıyor. bir süre orda saklanmayı başarıyor. bu günümüzde yapılması imkansız bir şeydir. isyan edebilme bir noktada hukuki yapılanmanın dışında, kenarlarında, büyük gözden uzak bir düzlemde var olabilme potansiyeli üzerine kuruludur. bunun hayali bile imkansız gelirken gençlere nasıl isyan etsinler?
 • (bkz: rebellion)
  (bkz: isyankar47)

  isyanı keke olan nesil
 • paralel evrende 6 bin tl maaşlı gestapolar ile sağlanan sistemde nesil yetişmiş olması. tabi biraz da hedonizm ve bireyselcilik...