şükela:  tümü | bugün
  • bize "hasta görünüyorsun" veya "doktora gitmen gerekiyor" veya " acaba benimde mi tansiyondan başım ağrıyordu bu kadar zamandır" diye beyanatlar veren interesting adam.
  • şirkette rastlaştığımız zaman -nasılsınız- sorusuna *biraz halsizlik var* gibi basit bir cevap versem bile- gelin muayene edelim - diyip gitmediğimde de sürekli olarak -hani gelecektiniz, iyi misiniz - şeklinde gereğinden fazla ilgiye boğan kişidir. artık fazla işi olmadığından mı böyle yapıyor, görev azminde mi, yoksa altta başka niyetler mi var bilemem de midesi ağrıyan arkadaşımı muayene ederken midesine bastırmak suretiyle ağrısını 5 kata çıkarmasından sonra yanına çok fazla gitmemeye özen gösteriyorum.
  • ilgili bakanlık tarafından belgelendirilmiş ve en az elli kişinin çalıştığı işyerlerinde görevlendirilmesi gereken doktor.
    işyeri hekimlerinin bir işyerindeki çalışma süresi o işyerindeki çalışan sayısına bağlı olarak belirlenir.
    çok tehlikeli sınıfına giren ve beşyüz kişiden fazla çalışanı olan işyerlerinde tam gün işyeri hekimi bulundurulması gerekir.

işyeri hekiminin başlıca görevleri arasında; çalışana sağlık hizmetleri konusunda danışmanlık yapmak, işyerinin risklerini değerlendirmek ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak, çalışanların sağlık gözetimlerini yapmak yeralır.

işyeri hekimi işgüvenliği mühendisi ile birlikte çalışmak durumundadır ve iş güvenliği kurullarının vazgeçilmez üyesidir.
  • türkiye'de görev yaptığı şirket tarafından maaşı verilen, tüm çalışanların sağlıklı ve güvenli çalışma hakkını kollaması gerekirken elamanı olduğu şirketi kollamak durumunda bırakılan sözleşmeli personel.
  • türkiye'de ünvanı nasıl alması gerektiği ile ilgili hala belirsizlik olan hekimlik türü. mezuniyet sonrası kurs v.s. mi yoksa lisansüstü eğitim mi yoksa uzmanlık ve hatta yan dal uzmanlık eğitimi mi?.
    ayrıca da benim şu anda severek yaptığım mesleğim.
  • bizim işyeri'nin hekimi, habire antibiyotik yazıyor. 2 kere gittim, daha ilk verdiği antibiyotik bitmeden, ciğerlerin çok dolu hoop hemen al şu klacidi başla diye yazıverdi. abicim, şimdi kullansan bi dert(acayip antibiyotik aldım bu aralar) kullanmasanda bi dert (ya adam haklıysa tribi) hayır bütün maaşı, ilaçlarla ezdim gitti.

anlamıyorum ki bu kadar kesin teşhisi nasıl koyuyor. yarrebbim napacam ben.
  • bende tam olarak beyaz önlüklü parazit olduklari inancindayim, kesinlikle hicbir aktif ise yararliliklari yoktur, maksat goruntu olsun.
  • (bkz: #35572005)
  • işyerinin özel saglık sigortası da varsa, muayene ucreti belasını yaşamadan receteli alma zorunlulugu bulunan bilimum ilacları yazdırabılecegınız kişi.
  • bazı hekimlerin oturdukları yerden reçete yazıp para kazanma alışkanlıklarının devam ettiğini gösteren hekimlerdir.

adama diyorsun; işyeri risk değerlendirmesi, var mı arkadaş tespitin; bu işyerinde nikel kaplama yapılıyor, kanserojen madde, yazdın mı alınması gereken tedbirleri? yok. e peki bu işlerle çalışan adamlara eğitim verdin mi, dikkat etmeleri gerekenleri anlattın mı? yok.
    şikayeti olan çalışanları muayene ediyormuş, onları dinliyormuş.

e tabii patronların da çoğu bu zihniyette, çalışan hastaneye gidecek gelecek filan ooo dünya zaman kaybı, "hekim kardeş sen paranı alıyorsun fazla girme sen öyle içerilere" demeye getiriyor, işyeri hekimi dünden razı.