şükela:  tümü | bugün
 • okumayı sevenler için en sağlam yöntemlerinden biri de okunacak kitap vs.'nin sabah erkenden fotokopisinin çekilmesi (işyerinin makinasıyla ve beleşe tabii) ve akşama kadar rapor inceleme edasıyla kıraat edilmesidir.
 • is yerindeki en sikici ama heyecanli durum. bu durumda internete girilir, oyun oynanir, mail yazilir. mudurler boyle durumlara hazirlikli olduklari icin ani sortilerle yaninizda bitiverirler. boyle bir tehlike aninda asagiya atiliveren programlarin kem gozlerden sakinilmasi icin windows ekranindaki barin "auto hide" konumunda olmasi tavsiye edilir ki deneyimli mudurler bu windows barina goz atmayi da ihmal etmezler.
 • (bkz: george costanza)
  (bkz: yankees)
 • işyerinde yükselmenin altın kuralları arasında yer alan durumdur. düzenli ve başarılı uygulanırsa çalışanı üste yığılacak yeni işlerden de koruduğu rivayet edilir.
  ayrıntılı bilgi için (bkz: yeni baslayanlar icin isyeri kurallari/#10058502)
 • cok sıkıcıdır ama yapmaniz gereken isler gelince de bir anda bu zamanlari mumla ararsiniz...
 • ben bazen ekşiye entry giriyormuş gibi görünüyorum galiba..
 • monitörünüz kapıya dönükse çok da başaramayacağınız birşeydir. etrafınızdaki iş arkadaşlarınıza karşı bir iş yapıyormuş gibi görünseniz dahi aniden kapıyı açan patrona yakalanma riski çok büyüktür. yedekte birkaç excel tablosu tutmak yararlıdır. ama yine de risklidir. msnde muhabbete dalmışken bir anda kapının açıldığı, ekranı kapatmak yerine dönüp kapıya bakıldığı, patronla gözgöze gelindiği ve o şokla msn penceresini kapatmak yerine donup kalındığı durumlar da olabilir. patron ekranda cirit atan smileyler karşısında bir tepki vermeyebilir ama bunun acısını en kısa zamanda önünüze en angarya işleri yığarak çıkarabilir. dikkatli olunuz!
 • yanınızda herhangi bir fotokopi alıp bir ekrana bir de fotokopiye bakarak birşeyleri kontrol ediyormuş gibi gözükebilirsiniz.
  ayrıca msn için msn plus sağolsun bir ctrl+space yapıyosun ne pencere kalıyor ne yanıp sönen barlar kalıyor. ayrıca ufak ayrıntıları da göz önüne alırsak sağ alt köşede de garip bir işaret oluyorki patronun anlaması imkansız. patron gelince bir anda kapıya bakıp afallayanlar için de pek güzeldir bu. ayrıca bunu yaptıktan sonra yazan biri de görünmüyor yani kesin çözüm.
  bir de her ihtimale karşı halihazırda sektörünüz ile ilgili birkaç site açıp onları inceliyor modu da yerindedir.