şükela:  tümü | bugün
  • turkiye de psikolojik sorunlari olan insanlarin coklugunu ispatlayan icler acisi durum. ayrica (bkz: terbiyesizlik) demekten de kendimi alamiyorum.
  • çözümü kalemlerin ucuna kinder süpriz yumurtadan çıkma kahraman hayvanat şekilli karakterler geçirmektir. lakin kalemi yürütmekten kaçınan ofis delisi, bu yaratıkların kuyruklarını yürütebilir.
  • çay ocağındaki kaşıkların kaybolmasını hatırlatan durum..çoğunun odamda olduğunu farkettiğim an hissettiğim suçluluk duygusundan bahsetmiyorum bile* *
  • ofis icinde masa masa dolasip uzerinde isaretiniz olan kaleminizi aramakla sonuclanan vaka ve hatta vakalar silsilesi...
  • standart kalem kullanılan iş ortamlarının farkında olarak veya olmadan yapılan minik yürütme eylemidir. önlemenin en etkin yolu farklı ve zor bulunan cins kalemler kullanmaktır.
  • yakinda post itlerin kaybolmaya ba$layacaginin habercisidir.
  • saçlar kalem ile topuz yapılır. akşam kalemle toplanmış saçlar ile işten çıkılır. eve gidip kalem saçlardan çıkartılıp sehpaya bırakılır. ertesi gün işe açık saçlarda gelip, gün içinde aynı olaylar tekrarlanır.
  • hic de uyuz olunan bir durum degildir. zira bunlarin parasini sirket vermektedir. o olmazsa office store' da 20 tanesi 5 milyona satilmaktadir.
  • departmanlar arası rekabetin olduğu şirketlerde de gözlemlenen bir hadisedir efendim bu.

bir departman diğerine kıldır; tutar kalemlerini hacılar. tatsızlık çıkar, olay mahkemeye intikal eder; kan çıkar.

ya da çıkmaz. ama var böyle bir şey.
  • geceleri ortaya çıkan ofis canavarı'nın işidir bu hadise. her ay balya balya alınmasına rağmen arandığında hiç kimsede bir tane bulunamamasının başka açıklaması olamaz.

çorap teki canavarı da, saça takılan kalemle birlikte eve taşınan bir ofis canavarından başka bir şey değildir aslında. kalem bulamayınca çorap teki ile beslenmeye başlamıştır garip yaratık.