şükela:  tümü | bugün
 • çok pis bir duygu..böyle tuvalete girerken tuvalet terliğini giyersin çoraplarınla ve bir ıslaklık gelir heh işte ondan daha pis hissettiğini düşün. önce uzunca düşündüm bir değer katamıyorum da bana yansıması böyle oluyor diye.. yaptıklarıma baktım ben şirkete gelmeden önceki işlere baktım şimdiye baktım epey emek vermişim çabalamışım.. elle tutulur gerçekler var ortada.. sorunlarımı, iyi gördüğüm, hissettiğim memnun olduklarımı paylaşmışım yöneticilerimle gel gör ki sonuç sıfırın sonsuz limitine yaklaşmış.. genel olarak iş arkadaşlarımla da iyi anlaşırım .. genel olarak diyorum çünkü iş arkadaşlarımın iş dışında benim hakkımda çok bir şey bilmelerine gerek olduğunu düşünmüyorum ve özel hayatımda minimum seviyede iletişim kuruyorum.. yoksa sen işe gitmeden hafta sonu ne yaptığının haberi çoktan kahvaltı sohbetine konu olmuş oluyor.. neyse bu değersizlik hissi, senin ve işinin anlamsız olduğunu düşünmek beni şirket içi bunalmışlıklar kara deliğine çekiyor. böyle hissettikçe daha da derine gömülüyorum ve ben olmaktan çıkıyorum.. yaptığım işten ben kendim memnun olamıyorum.. yaptığın iş ve yaşadıkların anlamsız gelmeye ve seni dibe çekmeye başlıyorsa sanırım yeni bir değişiklik artık kaçınılmaz oluyor.
 • 20 kuruşa aldığı suyu 50 kuruşa satan bir iş yerim var ve bu şirket türkiye nin en büyük şirketlerinden biri her yerde ihaleler alıyor ancak çalışanına verdiği değer bu. sektör olarak da türkiye nin en büyük ekonomisi olan sektörlerden birinde maden firması.
 • sakın bunu hissetirenlere " boş boş konuşmayın" deme.
  zira konu bulamayıp senden bahsettiklerini söyleyebilirler.
 • eğer aynı işi yaptığınız iş arkadaşlarınız sizden çok daha aktif ve hızlıysa, onların yanında pasif kaldığınız için bu hisse kapılmanız olasıdır. eğer kısa süre içinde bu duruma bir çözüm bulamazsanız müdür/şef bu durumdan dolayı sizinle konuşup: "diğerlerinin yanında pasif kalıyorsun, bu işte bana aktif adamlar lazım. sanırım yollarımızı ayırmamız gerekecek." der ve artık işsizsinizdir.
 • eğer işinizi hakkını vererek yapıyorsanız hemen silkelenip kendize gelip, kurtulmanız gereken histir. işinizin niteliği hedeflerinizi karşılamıyor olabilir. iş değiştirme şansınız yok ise olabildiğince anlık durumunuzı kabullenip şartlar sağlanıncaya kadar tam gaz işinize odaklanın derim.

  mobbing olayı ise her iş ortamında muhakkak olur ona yapacak bir şey yok. kendinizi ezdirmeyin sakın. gerektiğinde dişinizi gösterin.
 • 14 yıldır hastanede bilgi işlem sorumlusu olarak çalışıyorum.ilk olarak hastane yazılımı yapan bir firmanın yazılım ekibindeydim.hastanenin özel ricası ile kurumda çalışmaya başladım.yıllaca bu şekilde çalıştım.çalışma şartlarımda donanım olmadığı halde,hastalar mağdur olmasın diye donanımsal arazılarada bakmaya başladım. gel zaman git zaman bu işler üzerime kaldı.yeni hastaneye taşındığımızda, mütahit firma her odaya bir data kablosu çekmiş ve data kablosu olmayan odalarda mevcuttu.12 km kablo çekti. bu arada işe yeni arkadaşlar aldım.3 kişi beraber çalışmaya başladık.yeni hastaneye geçişte yine sıkıntılar olur diye 1 ay hastanede nöbet tutup çalışmaya devam ettik.hiç bir ek ücret nöbet izni vs almadan.aralık ayında ise taşeronların kadroya geçişi ile ilgili khk yayınlandı ve bu khk da hastane bilgi yönetim sistemi personeli bu kapsam dışındadır ibaresi ile kadro dışında kaldım.
  işe başlayalı 3,5 gün olan kişiler kadroya geçti,beraber çalıştığım benim mülakatlarını yapı, işe aldığım arkadaşlarım geçti.sadece ben geçemedim.hastanede devlete göre şirketin elemanı,şirkete göre hastane çalışanı,hastaneye göre taşeron olarak çalışmaya devam edeceğim.
  hangimiz daha önemsiziz sen karar ver sözlük.
  edit:hastane bilgi yönetim sistemleri çalışanlarını diğer personeller ile karıştırmayın.bizler işe başkalarının kartviziti değil kendi kartvizitlerimiz ile gireriz.kurumlarda torpilin dönmediği tek birim diyebilirim,belki de bu yüzden dışarıda kaldık.
  taşeronluk sistemine karşıyım,taşeronların kpss'siz devlet memuru olmasına da karşıyım.bu gelen sistemde devletin işçişi olunacak ve makül bir sistem.bana kalsa direk hastane çalışanı olarak işe alınmamız daha uygundu.
  bu kadar kanıma dokunmasının sebebi,verdiğim emekler.günün her hangi bir saati aranabiliriz.sabahın beşinde aransanız da telefona bakacaksınız gece 12 de aransanız bakacaksınız.uzaktan halledebilceğiniz bir sorun ise bağlanıp bakacaksınız,halledemeyeceğiniz bir sorun ise kendi imkanlarınız ile hastaneye giderek halledeceksini ve hiç bir ek ücret,mesai,yol ücreti almadan.üzerinde elektrik bağlı olan bütün cihazlardan siz sorumlusunuz.hemşire çağrı sistemi,radyoloji görünteleme cihazları vb.
  iki gün çalışan adamın kadro alıp,14 yıl çalışanın kadro alamadığı bir düzenleme ile ihale bitiminde işsiz kalma riskim var.
  aynı odada çalıştığın aynı işi yaptığın iki kişinin kadro alıp,benim alamadığım bir çalışma kanıma dokunuyor ve işin daha dramatik kısmı,kadroya geçecek olan arkadaşların evraklarını dolduruyor ve yardımcı oluyorum.
 • kötü yöneticilerle hastalıklı bir kurum kültürü içinde çalıştığınızı gösteren eylem.

  kendini değersiz hisseden insan çalıştığı kuruma değer katabilir mi?
 • kendimi değersiz hissettikten 1 ay sonra işten çıkartılmışım,demek ki yanılmamış.
  eğer öyle bir düşünceye kapılırsanız sonunda muhakkak bir şey olacaktır.
  üzmeyin kendinizi,değmez
 • aynı durumu bende yaşadım. bu sorun olmaya başlayınca kendimi kovdurmaya çalıştım ve başardım. tazminatımı aldım ve şimdi işsizim :)