• çok pis bir duygu..böyle tuvalete girerken tuvalet terliğini giyersin çoraplarınla ve bir ıslaklık gelir heh işte ondan daha pis hissettiğini düşün. önce uzunca düşündüm bir değer katamıyorum da bana yansıması böyle oluyor diye.. yaptıklarıma baktım ben şirkete gelmeden önceki işlere baktım şimdiye baktım epey emek vermişim çabalamışım.. elle tutulur gerçekler var ortada.. sorunlarımı, iyi gördüğüm, hissettiğim memnun olduklarımı paylaşmışım yöneticilerimle gel gör ki sonuç sıfırın sonsuz limitine yaklaşmış.. genel olarak iş arkadaşlarımla da iyi anlaşırım .. genel olarak diyorum çünkü iş arkadaşlarımın iş dışında benim hakkımda çok bir şey bilmelerine gerek olduğunu düşünmüyorum ve özel hayatımda minimum seviyede iletişim kuruyorum.. yoksa sen işe gitmeden hafta sonu ne yaptığının haberi çoktan kahvaltı sohbetine konu olmuş oluyor.. neyse bu değersizlik hissi, senin ve işinin anlamsız olduğunu düşünmek beni şirket içi bunalmışlıklar kara deliğine çekiyor. böyle hissettikçe daha da derine gömülüyorum ve ben olmaktan çıkıyorum.. yaptığım işten ben kendim memnun olamıyorum.. yaptığın iş ve yaşadıkların anlamsız gelmeye ve seni dibe çekmeye başlıyorsa sanırım yeni bir değişiklik artık kaçınılmaz oluyor.
  • eğer aynı işi yaptığınız iş arkadaşlarınız sizden çok daha aktif ve hızlıysa, onların yanında pasif kaldığınız için bu hisse kapılmanız olasıdır. eğer kısa süre içinde bu duruma bir çözüm bulamazsanız müdür/şef bu durumdan dolayı sizinle konuşup: "diğerlerinin yanında pasif kalıyorsun, bu işte bana aktif adamlar lazım. sanırım yollarımızı ayırmamız gerekecek." der ve artık işsizsinizdir.
  • eğer işinizi hakkını vererek yapıyorsanız hemen silkelenip kendize gelip, kurtulmanız gereken histir. işinizin niteliği hedeflerinizi karşılamıyor olabilir. iş değiştirme şansınız yok ise olabildiğince anlık durumunuzı kabullenip şartlar sağlanıncaya kadar tam gaz işinize odaklanın derim.

mobbing olayı ise her iş ortamında muhakkak olur ona yapacak bir şey yok. kendinizi ezdirmeyin sakın. gerektiğinde dişinizi gösterin.
  • kötü yöneticilerle hastalıklı bir kurum kültürü içinde çalıştığınızı gösteren eylem.

kendini değersiz hisseden insan çalıştığı kuruma değer katabilir mi?
  • kendimi değersiz hissettikten 1 ay sonra işten çıkartılmışım,demek ki yanılmamış.
    eğer öyle bir düşünceye kapılırsanız sonunda muhakkak bir şey olacaktır.
    üzmeyin kendinizi,değmez
  • her şeyi bildiğini sanan bir asalak sürüsüyle çalışma şansızlığına erişmiş bir kadın olarak mobbingin de her türlüsünü gördüm, alayın da. en büyük dayanağım ise sadece buradalar, hayatım da değiller sözü oldu. işimi sevdiğim için dayandım. bence herkesin buna dayanması lazım, başka yapılacak bir şey yok çünkü.
  • iş yerinde kendini bi bok sanan totoş götemeşlerin size hissettirdiği şey.

hepimiz geldik bu oyuna ama kendini değersiz hissedebilen insan zeki insandır unutmayın. büyük ithimalle sizdeki potansiyel birilerini korkuttuğu için size bu şekilde hissetmeniz için eziyet ediyordur.

bi düşünün size kendinizi böyle hissettiren insanları. beş para etmez, beceriksiz, ufku dar, negatif, vasıfsız insanlar olduğunu fark ettiniz mi?

öyle topuklu ayakkabı tepesinde, jilet takım elbiselerin içinde afra tafra yapıp ağız eğe eğe konuşmakla olmaz o iş. insanları aşağılamakla anca kendi boyundan büyük egolarını tatmin eder böyleleri. pabuç bırakmayın.
  • kimi zaman uygulanan mobbingden dolayıdır.
  • beyaz yakalıların en büyük sorunu. lan tamam mutsuzsun da çevrene niye bok atıyon amk kıskanç aptalı? şu hayattan zevk almayı bir öğrenemediniz.
hesabın var mı? giriş yap