şükela:  tümü | bugün
  • boyle insanlar yuzunden yapilan isten de verim alinmaz ustune ustluk butun gun millet terledigi icin aksamustu ofis de les gibi ter kokmaya baslar.
    genellikle minyon tipli citi piti hanimlar bu klasmana girerler. bu insanlara gerekli ceza verilmelidir
  • uzun bir guneydogu yahut akdeniz yolculugunda, arabada klima actirmayan bir cinsi de vardir. nedeni soruldugunda klima gazinin zararlarindan dem vursa da, esas nedenin benzin tasarrufu oldugu aciktir.
  • kıyafet* zorunluluğu olan işyerlerinde* erkekler uzun kollu gömlek ve kravatla oturup pişerken, askılı elbiseyle gelmiş bazı bayanlar da bu kategoriye girmekte hiç tereddüt etmezler.

üşüdüklerinde üstlerine bir şey giyme şansları vardır; ama erkekler üstlerinden bir şey çıkartamazlar.

(ancak sıcaktan cinnet geçirip aleti çıkartma ihtimali saklıdır. belki de amaçlanan budur?)

(bkz: komplo teorisi)
  • bir de her daim klimanin insani hasta ettigine (sag sol tutulmasi vs.) inanlar vardir. bir yerleri tutuldugunda "isyerindeki klimadan" derler herkese. bu insanlar icin klima resmen seytan icadidir.
  • şimdiye kadar çalıştığım firmalarda bu gibi tiplerin hep kız milleti olduğunu gördüm, ve mazeret olarakta; "üşüyomm, hastayımm" gib kelimeler sarferderler fakat üzerinde ise sütyen benzeri giysilerle oturmaktadır bu gibi tipler.. *
  • bunlar devlet dairesinde çalışıyorlarsa; devletçidir.
    özel şirketse; yalakadır.
    "kardeşim yandım/dondum bittim" falan dersin.
    "abarttığınız kadar sıcak/soğuk değil maykıl bey. geçen ay kaç lira elektrik parası ödemiş şirketimiz/devletimiz biliyor musunuz? şikayetiniz varsa rapor tutturun" derler.
    sıcaktan/soğuktan artık şikayet edemeyecek duruma gelirsiniz.
  • sıcaktan etkilenmeyen 25 kadının örnek olabiliceği topluluk.
  • bir de bunun tersi olarak inatla klima açtıran tipler vardır. yapı kredi plaza'da, özellikle de 15. katta bunlardan bolca vardır. yine minyon bağyanlardır bunlar ve ofiste herkes derin dondurucu içindeymiş gibi hissederken bunlar "ay yanıyoroooooom" nidalarıyla yeri göğü inletirler.

sonuç itibariyle ortalık iqf'e döner. reva mıdır? değildir. sorun mignon ablalarda mıdır? bence mıdır.

(bkz: it's hot and cold in here)
  • bu mamullerin muhim bir kisminin masasi (hernehikmetse) klimanin tam onundedir ve ve agustosun ortasinda bile "arkadaslar kicim agriyo, sikim tutuldu" diye klimayi actirmamaya yeltenirler ki bu sahislari masalariyla birlikte yerlerinden sokup atasin gelir. vakti zamaninda bu pozisyonda ikamet eden bir is arkadasim vardi ki kendisi klimayi actirmamaya yuzu tutmayinca aletin yaydigi serinlik ayariyla olynamaya yeltenirdi. isbu sahsa sozluk araciligiyla simdi haykirmak istiyorum "barometre mi lan senin vucudun!"
    budur yani.
  • bu familyanin kisin yasayan turleri de, kisin is yerlerinde kombiyi, koloriferi kismakla gecirirler zamanlarini.