şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: alın bunu)
  • şmdi rezalet mi değil mi çözemedim ben, kim haklı kim haksız onu da tam anlayamadım.

yine de özet geçeyim: tipik kadın kavgası taraf olmamak lazım.
  • anlatılan olayda suçlunun, çalışan olduğu hadise.
    size bir parfüm hediye edilmiş, gidip parfümü değiştirmek istemişsiniz, parfüm açılmış olduğu için mağaza kabul etmemiş. yılmamış gitmiş parfümü, hile yaparak bir yerlerde paketletmişsiniz. anlaşıldığına göre ürünü değiştirip oradan bir parfüm almışsınız, çok yakışıksız bir hareket. sonra sizi patronunuza şikayet etmişler parayı ödemek zorunda kalmışsınız. patronunuzu arkadaşı olan kadına rezil etmişsiniz. birde üstüne özür dilememişsiniz.

hala işinizde bile olmanız mucize. kadının gidip elini öpün.

tanım : iş yerinde patron ile ilan edilmemiş savaş yaşamak. kovulmadan önceki durumunuzu ifade ediyor olabilir.
  • leş anlatım tarzı nedeniyle kimin hangi konuda haksız olduğunu çözmekte zorlandığım soğuk savaş. kendi çabalarımla aldığım ibret ise şu: eskiden insanlar gelen hediyeyi beğenmese bile edep, adap sınırları dahilinde davranırlardı. şimdi davranmıyorlar ve buna da bir kılıf uydurmak konusunda çok yetenekliler. o yüzden çok yakınınız olmayan kişilere hediye mediye almayın, bok yesinler.
  • müdür olmak cidden zor iş. zavallıların uğraştığı insan tiplerine bak.

parfüm mağazasını dolandırmaya kalkan bir adet yalancı içeren savaş.
  • işiniz gücünüz bu mu, bu mudur tek derdiniz anacım.. aynı memlekette mi yaşıyoruz yoksa sizin oralar isveç mi?
    millet acından ölüyor, korkudan sokağa çıkılmıyor, çocukları evde okutmaya karar verdik hatun bin dereden çakallık yapıp dert diye bize okutuyor bende okuyorum salak gibi sonunda bir dram olacak haklı çıkacak diye..
    patronun sabırlı davranmış bebeeem ben sana o kadar diiimm..
  • ekmek teknesindeki kıl arkadaş ile aynı tonda bu soruyu sorayım;
    şimdi aga iyi hoş da, madem bu müdürmüş neden patron diye başlık açtın. madem patron nasıl torpille müdür oluyor?
    ayrıca kadının yaptığı small ayıp, çalışanın yaptığı xl ayıp. ver bir ihtiyacı olana parfümü gitsin. iki gram iyilik yapıp gönül almış olursun. iadeden 3 kuruş alacağım diye de bu kadar yormamalı insan kendini.
    - komutan logar bilinmeyen bir cisim yaklaşıyor.
    - kimsin sen!
  • sonuna kadar okuyamadım ama kesinlikle patronun kazanacağı savaştır. işini o kadar seviyosan fazla derine inme derim. patron bu bi canına tak eder kendini salı günü öğlen 1de hala yatakta bulursun
  • noktadan sonra boşluk bırakaydın iyiydi.

not: patron haklı. (müdür de olabilir)

edit: saat ve tarih gözükmeden nasıl editliyoruz ben de öğrenmek istiyorum biri yeşillendirsin.