şükela:  tümü | bugün soru sor
 • - maas aldiktan 3 gun sonra tum sirket calisanlara cikolata dagitmak
  - arada bir baklava dagitmak
  - "hepinizi seviyorum" diye herkese mail gondermek
  - dunya kadinlar gununde isyerinde calisan butun bayanlarin ellerine cicek tutturmak
  -
  -

  (bkz: angut)
  (bkz: isyerinde kendini sevdirme yollari)
 • genel müdürün ya da patronun odasından çıkıp kapıyı kapatırken peçete ile ağzını silmek... tabii bunu eylemi bir çok kişinin göreceği şekilde yapmak vacibtir... bu olaydan sonra popülariteniz öyle bir artar ki herkes masanıza peçete atar; üstüne de bişeyler karalar herhalde...
  (bkz: peçete atmak)
  (bkz: peçeteye yazıp şarkı istemek)
 • kadinlar icin dekolte giymek.
 • kimler arasinda bir popularite yakalanmak istendigine gore degisir bu yollar. eger amac isyerindeki kadinlar arasinda populer olmaksa ve de populer olmak isteyen kisi de bir kadinsa, bi kere o dekolteler, gote kadar yirtmaclar falan dogrudan 100 puan goturur. ama erkekse bu kisi, hemen birkac ipucu verelim. bi kere, isyerindeki kadinlar arasinda ayrim gozetmeksizin surekli bir kosturmaca icerisinde olmaniz gerek. aman kadinlarin bir seye gereksinimleri var mi, aman bi dertleri tasalari var mi? diye kolacan edip, tum puruzleri ortadan kaldirmaniz populerlik yolunda atilmasi gereken en buyuk adimdir. ayrica, kadinlardan birinin canini sikan bir erkek falan varsa derhal olaya mudahale ederek, (gerekirse ciplak elle evet) herifin agizinin payini vermeniz de kafadan 50 puan getirir. e artik populerlik yolunda donulmez aksamin ufkuna dogru yelken acmamaniz icin hicbir neden yok. hayirli yolculuklar.
 • patronun cocugu olmak.ozellikle cocuk diye bahsi gecen, erkek kişi ise bir nevi veliaht muamelesi gorecegi icin her daim popularitesi yuksek olacaktir.
 • "isyerindeki kadinlar arasinda ayrim gozetmeksizin surekli bir kosturmaca icerisinde olarak" "aman kadinlarin bir seye gereksinimleri var mi, aman bi dertleri tasalari var mi? diye kolacan edip, tum puruzleri ortadan kaldirmaniz" durumlarını içermeyen yollardır.. bu yol, "popüler bir köle" olmanızı sağlar. not recommended!

  a) kadın + güzel + aptal:
  birşey yapmaya lüzum yok. i$e gelip gitmeyi unutmayın ve türkçe bilin yeterli.
  b) kadın + çirkin + aptal:
  cinselliğinizi ön plana çıkaracak $eyler giyin. elleri $eylerinde gezen grup gitgide büyüyecektir.
  c) kadın + güzel veya çirkin + orta derecede akıllı:
  beraber çalı$tığınız insanlara küçük jestler yapın. ne kadar "cici" biri olduğunuz uzun vadede anla$ılır.
  d) kadın + güzel veya çirkin + akıllı:
  o bu entrye ihtiyaç duymuyor.

  a) erkek + aptal:
  çevredeki bütün kadınların yardımına ko$un. bir eksikleri olduğunda hemen tamamlayın. böylece herkesin "mert abi"si olursunuz. bir tanesi sizi mert olarak kabul etse de, beraber olduğunuz her an bin tane $ımarıklık yapmayı kendine görev addeder. popüler bir köle olmanın diyetini "ama a$kııım eskiden sen böyle değildin" cümleleri ile ödersiniz.
  b) erkek + orta derecede akıllı:
  rastgele dağınık saldırı yapın. (güzel / çirkin ayırdetmeden) bir gün muhasebedeki kızla ilgilenin, ertesi gün sekreterle yemek yiyin, sonraki gün başka bir departmandaki hatunla konu$un. bir tanesine ilgi gösterdikten sonra uzun bir süre ilgilenmeyin onla. selamla$ın sadece. mecburi olanlar dı$ında $irket yemeklerine gitmeyin. ne demiş üstad: "bir davet verildiğinde katılanlar değil orada olmayanlar konu$ulur"
  c) erkek + akıllı:
  o bu entrye ihtiyaç duymuyor.
 • espritüel olmak. patronla ve/veya üst rütbe kişilerle rahatça taşak geçebilmek, ama onların da yüzüne utanmazca gülümseyebilmek.

  6 sene önce 3 günlüğüne girdiğim bir günlük dizi seti vardı; setteki organize eden bir oğlan herkesle mutlu mesut takılıyordu, yok kadınlara çiçek vermeler, yok, "aaa bugün ne güzel olmuşsunuz,"lar filan - sabahın 8'inde karga bokunu yememişken bu ne enerji pezevenk?!