şükela:  tümü | bugün
  • tam yedi aydır benim başıma gelen durumdur.yedi aydır iş yerinde tek başıma çalışıyorum.ne üstümde bir amir ne astım bir görevli bir başına iş hayatında izole bir şekilde kaldığım artık alıştığım hatta herkes şikayet etsede pek iplemediğim iş hayatım.
  • canınız sıkılınca kalkıp en saçma figürlerle dans edebilme olanağı sağlayan müthiş durum.
  • yaz gelince tüm arkadaşları yazlığa ya da başka şehirlere tatile giden çocuğun futbol sahasında tek başına boş kaleye şut çekmesine yakın bir ayarı var. 15 kişilik ofiste bu hafta 3 kişiydik, onlardan da biri "sikerim işini gücünü" manşetiyle az önce gitti, diğeri de sabahtan dişim ağrıyor dedi gitti, çerez tabağındaki son beyaz leblebi gibi kaldım ofiste. bir kişi daha olsaydı, koridorda tek vuruş oynardık ama bu gidişle kalan süre bana vuracakmış gibi geliyor. neyse birazdan 90'lı yılların derbi özetleriyle başlarım, unutulmaz hagi gollerine geçerim, arif'in manchester'a attığı golü ararken songül karlı'yla finali yapar mesaiyi yerim. zaten birazdan cuma gününün sonuna doğru gelen muazzam mutluluk da gelir.
  • (bkz: home office)
  • pazar günlerinin değişmeyen tatsızlığıdır.
  • cuma öğleden sonralarının klasiklerindendir. herkes kaçmak için neden bulur. saha ziyaretleri, doktor randevuları, "bizim eve tamirci gelecekti"ler... kulaklık takılır, fonda cihat aşkın, yann tiersen, joshua bell, vanessa mae. yazılan kodlar hazır kimse yokken melodi mırıldanılarak son bi kez gözden geçirilir. bir de run time azalırsa tadından yenmez.
  • zoraki değilse engzel bir şeydir. gerçi karanlık binada, dışarıdan gelen rüzgar sesleri ürpertmiyor değil hani ama çokzel (yazının giriş saatine bakılırsa neden bunları söylediğim anlaşılabilir)

saf sessizlik, ohş! mis kibin.
  • herkes eğitim vs. bir sebeple dışarda olduğundan an itibariyle başıma gelen durum.

işin kötüsü sürekli birileri gelebiliyor. kalkıp tuvalete bile gidemiyorsun. ofisin kapısı ardına kadar açık kalmak zorunda. yani öyle pek güzel bir durum değil.
  • ortadan küçükcene kobilerin gece güvenlik görevlilerinin gece nöbet tadında her gece yaptığıdır. arada bir kendisine eşlik edenler olur. ama tabi (bkz: yalnızlık paylaşılmaz).
  • süreklilik arz ettiğinde, aralıklarla bunaltan durum. bir yıldır bu iş yerinde çalışıyorum. ilk 3 ay böyle çalıştım. ve son 3 aydır da tek başıma çalışıyorum. bazen gerçekten can sıkıcı oluyor. mesela şu an da bu can sıkıcılığın tavan yaptığı zamanlardan. yetişmesi gereken işler bana, ben işlere bakıyorum. iyice canım sıkılıyor.

üstelik ofiste tek başımayım ama depoda çalışan başka insanlar da var. sigaraya kaçsan göze batıyor. aşağı diğerlerinin yanına insen, laf sokmak için tetikte bekleyen patron oğlu. of yine dertlere salındım. *