şükela:  tümü | bugün soru sor
  • telefonunuz da yanınızdaysa günün stressinden arındıracak yegane eylemdir. açın efenim ordan bir angry birds, fruit ninjaya da gold miner vs... 10 dkda beyni toparlar sapasağlam dönersiniz işinizin başına. valla...
  • bazen taharet muslugunun uzerindeki kucuk surprizlerle karsilasmaktir.
  • uykudan gözlerinizi açamadığınız bir günde bu eylemi kimseye hesap vermeden rahatça uyuyabilmek için yapabilirsiniz.
  • istanbul'un özel üniversitelerinden malum birinde çalışıyorsanız, sürelidir. üstelik giderken sekretere haber vermek gerekir. neyse ki "büyük 2 dakika, küçük 30 saniye" diye tarifelendirmiyorlar.
  • can sıkıcıdır. can sıkan şey iş yerindeki tuvalet değil, o tuvalete giren ama hiç belli etmeyen kamufle olmuş tiplerdir. şöyle ki. sen tuvalete girersin, kabine girer kapını kapatırsın. bir müddet dışarıya kulak kabartırsın çıt çıkmayınca kimsenin olmadığı düşüncesiyle rahatlar patır patır çatır çatır kürdü hicazkar nağmelerle sıçmaya başlarsın. hata açar telefonundan sesli komik videolar izlersin. tam o sırada yandaki kabinden bir sifon sesi gelir. sıçtığının işaretidir. başka departmandan kamufle olmuş bir kişinin de sıçtığını ve senin tüm rezilliklerine şahit olduğunu anlarsın. her ne kadar anonim nağmelerinin kapalı kapılar ardında kalacağını bilsen de canın sıkılır.

    peki böyle rezilliklerin bir öznesi olmamak için el birliğiyle geliştirilmesi gereken kurallar bütünü ne mi olmalıdır? recon şudur. iş yerinde wc’de yalnızsan ve başka birisi tuvalete girdiyse hemen sifona basar ses yaparsın. bu sesin iki anlamı vardır. 1) ben sıçıyorum, wc’den çıkarken ışığı kapatma, 2) usturuplu sıç, rezilliğine beni ortak etme. kimileri bu mesajı öksürerek vermeye çalışır. bu yanlıştır. öksürükten kimliğin ifşa olma durumu söz konusu olacağından çok daha anonim bir ses olan sifonu kullanmak daha akıllıcadır.