şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cogu zaman gozu acik olarak yapilan $eydir. biyolojik bir ba$kaldiridir.
  • gece uykunuzu iyi alamamışsanız hatta daha da kötüsü birkaç haftadır uyku düzeniniz iyice şaştıysa, bünye her 6 saatde ya(da) sabah 8.30 da otomatik kalkıyorsa aynı zamanda bedeninizi çok hor kullanıyorsanız (bkz: içki)* ofiste öğlenden sonra dedin mi gözleriniz kısılmaya esnemeye başlarsınız.. algınız düşer sıcacık bir yatağı vücudunuzda hissetmek istersiniz.. hayal edersiniz yorganı başınıza çekip nefesinizle ısınan yatağı hele ki kış aylarında öyle bir çeker ki canınız şimdi evimde olsam açsam belgesel kanalını aslanlar kaplanlar sevişirken ben de uyusam dersiniz..

işte bütün bunları yaşadığınız anlar ofisteki uyuklama anlarına denk gelir.. *
  • cumartesi sabahın köründe açık öğretim sınavında görevli olunduğu için okula gelinmiştir, sabahki oturum erken bitmiş öğleden sonraki oturuma 4 saat vardır, yemek yenmiş, çay, kahve içilmiş ama hiç etki etmemiştir. uykusuz olan bünyenin koltuğu iyice yatırmak suretiyle ikinci oturuma kadar yaptığı eylemdir.
  • ruhunu yatakta bırakıp bedenini ofise getiren bünyenin kaçınılmaz davranışıdır.
  • su an icinde bulundugum durum. uyudum uyuyacagim.
    ogle arasinda 5 kisi oturmusuz. ve herkes kendi dunyasinda. konusan da yok birbiriyle.
    bir de sabah erken kalkmisin, oglene kadar calismisin ve oturup iki dk yemek yemisin. karnin tok sirtin pek gibisinden yasa bakmakszin bir agirlik iniyor insanin goz kapaklarina. en zoru da silkinip kalkip calismaya devam etmek.

(bkz: ne çektin be tiroj)