şükela:  tümü | bugün
  • çok sevimli lan. hele işler yoğunken süper oluyor. 4 yaşında bi velet geldi bugün .. önce bisküvitimi yedi, sonra ayakkabısıyla sandalyeye çıkıp pisledi. kalemlikten kalem kapıp güneş çizdi, bu ne deyip evrağı yırttı. ' ne yaptın sen be '' deyince ağlamaya başladı. sussun diye bilgisayara oturttum. açtı resim boyadı. annesi geldi '' oo nejmi iyi anlaşıyonuz '' dedi. saçını sevdim çocuğun, çok tatlı ya dedim. 15 dakka kalabilir mi dedi annesi. '' tabii'' deyip yutkundum.

    lan allah rızası için getirmeyin amk. geliyorsa da yaramazlar gelmesin. kalktı çocuk. saksıdaki toprağı eşeledi. elini gösteriyor... bana geliyo, lan lannnnn...
  • mecburiyetten ya da çocuğa değişiklik olsun diye getirilmiştir.
  • herkesin zorda kaldığı günler olabileceği gibi kendisinin de zorda kaldığı gün hafta içine denk gelen kadındır.

    bu kadar tahammülsüz olmak hoş değil, herkesin başına gelebilir. bakıcısı gelmemiştir, okul tatil olmuştur, bırakacak kimsesi yoktur. ne yapsın sokağa mı atsın çocuğu anlamadım. ayrıca çocuk bu, önünde bir şey yersen kocaman insana bile soruyoruz ister misin diye, ona sorup bölüşmüşüz çok mu ya?

    evet herkes çocuk sevmek ya da kısa süre de olsa sorumluluk almak zorunda değil ancak idare etmek zor olmamalı bu kadar. bugünün yarını var, birgün sizin ya da eşinizin böyle bir sıkıntı yaşaması işten bile değil. empati yapmak iyidir.
  • bu işin mantığı nedir gerçekten. hadi getirdin bırakacak kimse olmayabilir, yola çıkacaksındır. falan filan. ama ortalığa salıp da bütün gün gürültü yapma şımarıklığına nasıl müdahale etmezsin? çünkü sen de şımarıksın.