şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kendine ait mağazalarında satılan ürünler bana sümerbank zamanını hatırlattı. ürünler kaliteli ve kalitesine göre ucuz. güncel fiyatlarla hakiki deri ayakkabı 60, deri mont 350, mardin işi gümüşlerin gramı 7-8 lira, gayet başarılı şalgamın litresi 2,5 lira. sayılı gün adıyla paketlenen çayları da var. kg 20 lira. son seçimden sonra artık yerli çay içmiyorum ama yinede fiyatı yazayım. hediyelik eşya ve takılarda piyasada olmayan yöresel çeşitler, alternatif sunuyor. benim hoşuma gitti.

adalet bakanlığına ait tesis içinde açıldığı için danışmada, markete geldiğinizi belirtmeniz gerekiyor.
  • hükümlüleri topluma kazandırmak için belli başlı işlerde çalıştırılarak meslek öğretildiği kurumdur.angarya yasağının istisnalarından biri olarak düzenlenmiştir. çok cüzi miktar karşılığında çalışan bu hükümlünün amacı zaten para kazanmak değil hem bir meslek öğrenmek hem de hüküm giydiği süreyi kısaltmaktır.

işyurtları kurumunda hükümlüler tarafından üretilen ürünler halka açık mağazalarda satılmaktadır. birinci sınıf kalitede olan bu ürünler emsallerine göre oldukca ucuzdur. adliyelerde kafeterya işletmeleri gibi kurumlar da işyurtları kurumuna bağlanabilmektedir. ancak fiyatların oldukça uygun olduğu bu kafeterya ve restaurantlarda çalışan hükümlüden fazladan şeker istediğinizde sizi 9 yerinizden bıçaklayacakmış gibi bakabilir. alışınız efendim.