137 entry daha
  • tam metin basimindaki bir bolum beni cok sasirtti. hic de bu adamin tarzi degildir halbuki. kimse de bahsetmemis .

--- spoiler ---

kaybedenlerin 1958 yilinda tunellerden cikabilmek icin hepsinin beverly ile seks yapmasi nedir allasen? 11 yaslarinda cocuklar degil mi bunlar? onceki versiyonunda neden olmadigini anliyorum. stephen king yeni taninan bir yazarken boyle bir bolum koysaydi basima heralde tefe koyarlardi.
    --- spoiler ---

filmden de pek umutlu degilim. cunku kitapta o'nun seklinden ve ne oldugundan bahsederken kitabi okuyan icin neyse de gorsel olarak yansitirken hakkini veremeyeceklerini dusunuyorum.
  • 90 senesinde çekilen mini dizide ve kitapta yeri geldiğinde ürkütücü şekilde tatlı ve sempatik olan pennywise amcamız son fragmanda gayet ürkütücü ve korkutucu bir hale bürünmüş.tamam film korku filmi olucak ama kitabı okuyanlara asıl gerilimi veren pennywise'ın korkutan sempatikliğiydi.umarım bu film bizi kastettiğim noktada gerebilir.
  • şu anda tüm korku siteleri ve sayfalarında fragmanı son dakika olarak yayınlanan remake korku filmi. şimdilik herkesin yorumu olumlu. ancak "stranger things'e benziyür" diyen ergenler de yok değil. cevap vermeye bile değmez.

gel eylül gel.
  • (bkz: coulrophobia)
  • geldi yine tipini siktiğimin diyerek fragmanı üç kez izledim. hem nefret hem sevgi beslediğim travmatik ilk filmin yeniden uyarlaması olarak bana umut verdi. ama önceki pennywise en azından ilk göründüğünde sempatikti. bu tövbe bismillah bir şey olmuş. kim yaptıysa ölsün.
  • fragman altıma sıçırttı, filmi siksen izlemem. romanını lisede okumuştum. ailem 1 hafta kadar evde yoktu ve ilk defa yalnız kalmıştım bu kadar süre. o kısa süre zarfında bu kitabı ve bir kaç tane daha king romanı okuyarak kendim etmiş kendim bulmuştum.

bu defa filmi izleyerek aynı boku yemem.
  • çalıştığım kurumda osura osura iş yapan insanlardan oluşan departman.
  • tv filmi bir nesle palyaço korkusu hediye etmişti. şimdi de bu nesli harcama niyetindeler herhâlde.
  • clownophobia nedir'i ben yaşayarak öğreniyorum bu tipine tükürdüğüm şey yüzünden. çocukluğumu berbat eden, ağlaya ağlaya kaçmamın rüyalarımdan kan ter içinde uyanmamın sebebi. hiç bi korku filminden korkmamışımdır bundan korktuğum kadar.

ama ne romanı ne de eski versiyonu aratmayacak gibi. eylül olsun da yine altıma işeyeyim izlerken.
487 entry daha
hesabın var mı? giriş yap