• zamanında, zamanında derken resmen kısa donla gezdiğimiz yıllarda, üç beş arkadaş bir gece evde ana baba yokken izlemiştik bu filmi, korkudan da altımıza doldurmuştuk, öyle böyle değil. yıllarca ben bu "o" filminden korktum, nerde palyaço görsem içimi bi huzursuzluk kapladı, sırtımdan terler boşaldı.

sonra geçenlerde gene izledim bu filmi; meğer fasa fisoymuş dostlar, trışkaymış canlar. bütün numarası 9-10 yaşındaki bebelereymiş bu gudubet filmin...

neyse işte bu da böyle bir anımdır...
  • bölüm çalışanları bilgisayarınızda karşılaştığınız sorunları çoğu zaman bilgisayarı açıp kapattırarak çözer.
    (bkz: the it crowd)
  • bu kitabı okuduktan birkaç ay sonra babamı, beni öldürmeye çalışan bıyıklı bir palyaço olarak rüyamda görmüştüm. ne kadar etkili bir kitap olduğu konusunda biraz fikir verse gerek.
  • okuduğum dönem kabuslar görmemi sağlayan tek kitap. etkisinden kurtulmak zaman alıyor. stephen king 'in karakterleri tek tek işlemesi, mekan tasvirleri ve insanı yavaş yavaş korkuya sürüklemesi ve akıcı anlatımı bir anda kendinizi kitabın içinde bulmanıza sebebiyet veriyor.
  • tıpta sonuna eklendiği doku isimlerinin enfeksiyonunu(mikrop kapmasını) anlatan son ek.
    örn: hepatit(karaciğerin inflamasyonu), menejit(beyin zarlarının inflamasyonu), tonsillit (bademcik)vs.
  • cocukken tek basıma tuvalete gidememe sebebimdir. oyle korkutmustur ki evde kimse yoksa tuvalete giremez kapının girisine sıcar olmustum. aile bireyleri az beklememistir tuvalette seyduna icin. bana o yasta o filmi seyrettiren ebeveynin de gozlerinden operim.
  • beni stephen king ile tanıştıran kitap. yıllar yıllar geçmiş üstünden, hala tadı damağımda. üstüne sayısını hatırlamadığım kadar king romanı okudum, ama it'in okuduğum ilk stephen king romanı olmasından dolayı hep ayrı bir yeri oldu. ayrıca; stephen king'in bütün sinemaya uyarlanan eserlerinde olduğu gibi, kitap, filmden kat kat daha güzel, kat kat daha korkunçtur. sayfaları çevirirken korktuğum kitaplardan birisidir.
  • "bildiğim kadarıyla o dehşet, gazete kağıdından yapılmış bir kayıkla başladı.."
  • finallerin ertesi hafta başlayacağı bir bayram haftası. ders çalışmak için yurtta kalan bir öğrenci iseniz koridorlarda ve yurttada hiç bir kimsecikler yoksa, okunduğunda klozetlerden kan fışkıracağını düşünmenize sebep olacak, kalorifer peteklerinden bile uzak durmanıza yol açacak tuvaletlere banyolara girerken 2 kere düşündürtecek seviyede tırstırıcı etkilere sahip bir kitap

yan etkisi olarak mükerrer bayram haftalarının hepsinde kişi artık evinde ve ailesinin yanındadır. o seneki finallerin hepsi berbat geçmiştir.
hesabın var mı? giriş yap