şükela:  tümü | bugün
 • cinsel yolla bulaşan bir lanet ile ilgili, enteresan konulu korku filmi. şimdilik hakkındaki yorumlar olumlu gibi.
 • 2015'in en korkutucu filmi olmaya aday olan film.

  http://www.youtube.com/watch?v=xxlhr-pkkiu
 • premierini cannes film festivalinde yapmış ve rotten tomatoes gibi notu kıt bir siteden şimdilik 8,5 puan almıştır. ayrıca dünyaca ünlü 16 sinema eleştirmeninin tamamından geçer not almıştır. takipteyiz.
 • 4 şubat'ta vizyona girecek iddialı korku filmi. beklemedeyiz.

  http://www.youtube.com/watch?v=asoug9scjnc
 • eleştirmenlerden harika yorumlar alan bir dönem korku filmi. filmde dikkatimi çeken ilk şey kullanılan müzikler oldu, günümüzde bana göre korku filmlerinin en büyük problemi bütün korku elementini jump scarelere dayatmaları. ama bir insanın korkması için önce gerilmesi lazım, bunu da en iyi bu tarz müziklerle verirsin. it follows insanı rahatsız eden müziklerle dolu. bu filmin en sevdiğim yanı bu oldu insanı gerçekten hem germeyi hem de korkutmayı ve de işin garibi düşündürmeyi başarabilmiş. the babadookla beraber son yıllarda izlediğim açık ara en iyi korku filmi.
 • hakkinda yazilan cizilen hayranlik uyandirici yorumlara guvenerek izledigim film. konusu malum, cinsel yolla bulasan bir durum soz konusu. bu durum tam olarak nedir derseniz, izlemeniz gerekir. anlatip pic etmek istemem.
  sahsi gorusum, biraz fazla abartildigi yonunde. kotu film degil, aksine begendim. ama o kadar cok abartilmasina da gerek yok diye dusunuyorum. konuyu isleyis bakimindan son zamanlardaki korku/gerilim filmlerinden ayriliyor. cok fazla kan-vahset-dehsete tanik olmuyorsunuz. filmin icine girilirse? gerim gerim gerilebilirsiniz. sonlara dogru bir sahnede, sinemada ayaklandim. sonra nerede oldugumu hatirlayinca oturuverdim.

  ortamlarda yerini alinca, sayfa sayfa yazilacak baslik altinda. begenmeyenler, begenenlere sokup sokup cikaracak. hazirlikli olun efenim.
 • türkiye de yayınlanmaması gereken filmdir.cinsellik zaten bir tabu , çoğu kişi ya evlendiği eşiyle ya da seks işçisi ile ilk ilişkisini yaşıyor.30 yaşında bakir ve bakireler var şu ülke de. kötü bir şey olduğu için değil ama insan doğası sonuçta , uzun vadede gerginlik yapıyor. niye insanlar birbirlerine baktı diye birbirine giriyor. silah çıkarıp vuran var yahu.
  bir de böyle seks ile bulaşan doğaüstü lanet olayina girerlerse o bile iyi kalacak. *
 • 34. istanbul film festivali kapsamında beyoğlu atlas sineması'nda izlemiş bulunduğum filmdir. sonuç, beğendim diyemeyeceğim. evet, vasat altı ve kötü türdeşlerinden ayrılıyor film, ama o kadar. film müziklerinin, (çoğunlukla aksiyonlu ve gerilimli sahnelerdeki) şahane olduğunu belirtmeliyim. filmin gerilimini iki üç katına çıkarıyor. işte korku gerilim filmi müzikleri böyle olmalı diyor adeta. bu konuda koca bir alkışı hakediyor. ama konu ve ilerleyiş beni çekemedi. sanırım benden de kaynaklanıyor sorun biraz. korku sineması artık bendeki miyadını doldurmuş gibi. bir heyecan yaratmıyor. ama bunda başarısız onlarca korku filminin çok etkisi oldu zannımca. yahu her birimizin hayatı kendi çapında olmuş bir korku filmi. ama gel gör ki korku sinemasının ana objelerini hala hayaletler, paranormal varlıklar, abidik gubidik yaratıklar oluşturuyor, ucuz ses efektlerinden medet umuluyor. bu film için geçerli değil ama bu dediklerim. daha çok genel.

  ve evet, film adeta seksenler korku sinemasına bir selam niteliğinde.
 • yonetmenin adini bilmesem kesinlikle bir carpenter klasigi diyebilecegim filmdir. atmosferine bu denli kolay cekilebilecegimi tahmin etmiyordum. sektorde yere goge sigdirilamayan conjuring'den sonra umudumu kaybetmistim. ama bu yapim tam tepede, the mist ve the eye'dan 2000'lerin bayragini almis gibi duruyor. bir ringu degil ama prince of darkness ile yarisir. yonetmen david robert mitchell icin net bir sifat koyamiyorum fakat takashi miike* ve old pal dario argento *'dan bir tutam bal calip carpenter ekmegine surmek her babayigidin yiyebilecegi birsey degildir. yanisi helal olsundur.
 • vizyon tarihi 8 mayıs 2015. o kadar methedildi ki merakla bekliyoruz haliyle.

  edit: 70lerin 80lerin korku filmlerini, dario argento, lucio fulci, john carpenter veya takashi miike gibi yönetmenleri seven beni tatmin etmiş filmdir. herhangi bir klişeye düşmeden, müzikleri ve sinematografisiyle yaratılan korku atmosferi başlı başına yeterli. the shining'den, suspria'dan beri böyle güzel korku atmosferi göremedik. testereydi, çığlıktı, son istasyondu derken ilaç gibi geldi. valla bizim cinli muskalı filmleri anmak bile istemiyorum.