şükela:  tümü | bugün
  • anlam veremediğim durum. yok biri birine it demiş, yok dememiş, git demiş.

yav derdimizi sikeyim başka birşey demiyorum. bak sansürlemedim bile direk sik dedim ben de a.q.

millet aç ulan aç. kim takar yok vipten geçti, yok it dedi. iş yok olum ülkede, üretim yok, eğitim, adalet yerlerde, gazeteciler hapiste, gençlik kahve köşelerinde mahvolmuş durumda lan.

asgari ücretli sikindirik geçici iş için birbirini sikecek milyonlar, araya adam koyan insanlar var lan.

zevkine damacana siken var lan bu ülkede. çocuk severken küfürlü sevenler var. göster amcana pipini diyen büyükler var.

yeni nesil birbirini öveceği zaman orospu çocuğu diyor lan. puşt, pezevenk, piç övgü kelimeleri olmuş olum artık.

gazeteciler, siyasiler ülkenin gerçeklerinden kopmuş, yok it dedi, yok bit dedi, olmaz efendim git dedi diye tartışıyor.

oldu bitti lan olay. 1 dakika haber yapmaya bile değmez, hemen toparlanın ve sanal gerçeklikten çıkın artık a.q. ülkenin itle, köpekle kaybedecek zamanı yok. koca koca adamlar anasınıfı kavgası bile olamayacak olayı konuşup durmayın, kafamızı daha fazla sikmeyin artık.
  • it dedi,

it dediği duyuldu,

it dediği duyulduğu yazıldı,

it dediği duyulduğu yazıldığı okundu,

it dediği duyulduğu yazıldığı okunduğu ifade edildi.

medyanın haber verme şekli böyle ve delilsiz ispatsız manipülasyon etmek olunca haliyle mevzu uzuyor.
  • türkiye garip ülke...

adam ibnelik yapmaktan çekinmez. ama ibne dersin bozulur.
  • bir ekümenik kadar,
    bir kürdistan kadar,
    bir pe ke ke kadar,
    bir kürdistan şehitleri kadar gafı hasıraltı eden bir medyamız olmadığındandır.

adam ekümenik demiş, pekeke kürdistan demiş, kürdistan şehitleri huzurunda ayağa kalkmış bişey yok,
    ekrem it demiş aboooovvvvv
  • öncelikle;
    bizler nokta yerine amk kullanan bir milletiz. bu konuda yorum yapmayalım lütfen. bu o kelimeyi meşru yapar mı? yapmaz.

sonralıkla; iktidar cenahının geçmişte millete ettiği hakaretler yanında devede kulak olan bir kelime. peki bu o kelimeyi meşru yapar mı? yapmaz elbette.

son olarak; karşımızda hakareti ağız alışkanlığı haline getiren bir iktidar varken 'vali itlik yapmıştır' kulağımızın duymaya alışık olduğu seviyenin biraz altında. tabi bu da o kelimeyi meşrulaştırmaz.

vali ile onun arasında olan bu meseleyi iktidar cenâhının bu kadar uzatmasının tek neden başka açık bulamamasıdır.

2012 yılına kadar akp'ye oy veren biri olarak takım tutar gibi parti tutmadığımı belirteyim. başkanlık seçiminde muharrem ince'yi desteklediğim gibi bu seçime de imamoğlu'nu desteklemeye devam edeceğim. 31 martta kazandığı gibi yine kazanacağına da inanıyorum. önünde 5 yıl süre var. aynı naiflik ile devam ederse yine destekler, yanında oluruz. akp gibi yoldan çıkarsa biz de yolumuza bakarız.

demek istediğim, siyaset zaten kirli bir alan. kimsenin temiz olmasını bekleyemeyiz ama bu demek değildir ki her taraf lağım olsun. sınırlarımız var, tahammül çizgilerimiz var.
  • katılıyorum.her gün yeni bir başlığını,haberini görüyoruz bu konunun.
    ilgilenmiyorum bile.dese ne olur demese ne olur?
  • kendilerinin bile inanmadığı olayları bize inandırmaya çalışan kitlenin çabası.