*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uchiha sasuke'nin abisi. naruto serisindeki herkes gibi bu abimiz de oldukça karizmatiktir (aynı eric cantona gibi kalkık yakalarıyla 10 david beckham karizmasındadır.).

  favori ve karizmatik repliği de kardeşini yendiğinde söylediği "omae wa yowai. naze yowai ka? tarinai kara da, nikushimi ga."dır (zayıfsın. neden zayıfsın? çünkü nefretin eksik.)

  --- spoiler ---
  bir gün bağlı bulunduğu uchiha klanını temizleyip (tabii klasik bir şekilde arkasında klanın öcünü almak için kendisini arayacak bir kardeş bırakarak) köyü terkeder. daha sonra gizli akatsuki adlı suç organizasyonuna katılır. serinin mutlak güce en yakın karakteri orochimaru'nun "itachi benden daha güçlü" demesi, şu ana kadar seride pek aktif rol oynamamış olmasına rağmen itachi'yi serideki en ilginç karakterlerden birisi yapmaktadır.
  --- spoiler ---
 • mangekyou sharingan'ı sayesinde tsukiyomi yapabilen,bu sayede neredeyse dizideki çoğu shinobiyi zorlanmadan akıl ve ruh hastası edebilecek,delicesine bir ninja.ayrıca 13 yaşında iken anbu takım liderliği yapmış olması ona olan sonsuz saygımızı pekiştiriyor.
 • --- spoiler ---
  --- spoiler ---

  daha 7 yaşındayken akademiyi birincilikle bitirmiş, 8'inde sharinganı tam kapasiteyle kullanır olmuş, 10'unda chuuninliğe terfi etmiş übershinobi. haliyle bu kadar muazzam güç söz konusu olduğunda hassas dengeler devreye girmiştir. uchiha clan'ındakilerin "herşey clanımız için!" tutumlarından rahatsız olan itachi "clan, clan!!nereye kadar ulan?! yaşamı anlamlı kılmanın tek yolu bu mudur?!!!" diyerek dellenmiş ve bir gece kendi anne babası da dahil olmak üzere clanındaki herkesi katletmiştir. bu olayda yalnızca kardeşi sasuke'yi sağ bırakmış, ona mangekyou sharingana sahip olabilecek potansiyelde olduğunu ve nasıl sahip olabileceğini anlatmış, sonra da kayıplara karışmıştır.

  (bkz: akatsuki)

  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
 • müthiş ötesi karizmasına karşın ayak parmaklarını mavi renge boyamaktan geri kalmamış aşmış ninja.
 • (spoiler emareleri içermektedir)

  uchiha itachi -sadece naruto'nun değil- gelmiş geçmiş tüm animelerin en karizmatik karakterlerinden biridir. kişisel motivasyonları ve ne düşündüğü hakkında şu ana kadar bir şey bilmiyoruz. uchiha klanını ergenlik bunalımları yüzünden katletmediği, arkasında özel bir nedenin yattığı genel kanı olmakla beraber altından çıkacak şeyin ne olduğunu gerçekten tahmin edemiyorum.
  itachi'nin karizmasına geri dönersek... itachi korkunç gücü, s rank bir suçlu artı akatsuki elemanı oluşu, uchiha klanını yok etmesi dışında nedenlerle de karizmatik ve çekicidir. (çekiciyi eklemişim birden?) kibarlığı ve sakinliği itachi'yi korkunç yapar. orochimaru'nun bile kendisinden korkması gibi ekstraların etkisi de tartışılamaz. itachi'nin gaara'nın başlardaki hali gibi sırf zevk için öldürme isteği yoktur. (uchiha klanı'nı öldürmesinin altında özel bir nedenin yattığının düşünülmesi bundan kaynaklanıyor, naruto için konoha'ya geldiğinde deli gibi oraya buraya saldırmaması ve kakashi'yi öldürmekten özel olarak kaçınması sapık bir öldürme zevki olmadığının göstergesi.) ama yeri geldiğinde en feci işkenceleri yapan da itachi'dir. özellikle uchiha sasuke'yi manyak yapma konusunda çok başarılı olmuştur.
  naruto severler tarafından en çok sevilen kötü (?) naruto karakteri olduğunu söyleyebiliriz. kişisel dileğim uchiha kardeşlerin canlı ve mutlu olarak seriyi bitirmeleri olsa da bu olasılık düşük korkarım ki...
  itachi'nin çekiciliğine geri dönersek ise... yok efendim, tehlikeli, yakışıklı, kibar ve zarif bir herifin çekiciliğini mi anlatayım burda?
 • --- spoiler ---
  en yakın dostunu mangekyou sharingan sahibi olabilmek için kurban* etmiştir. bunun yanında uchiha sasuke'nin güçlenmesinin tek sebebidir.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  akatsuki nin essek gözlüsü, gözünde üç virgül figürüyle mangekyou sharingan yapar, lucid dream e sokar insanı yalnız bu lucid dream in farkı kurguyu uyuyanın degil dışarıdan birinin yapmasıdır.
  --- spoiler ---
 • abimle olan benzerlikleri beni korkutan anime karakteri.
 • müthiş karizmaya sahip bir ninja çok gerekmedikçe konuşmaz artist ortağı hoshigaki kisame gibi hava yapmaya prim vermez ayrıca adam gibi bir dövüşünü de göremedik nedense ama sadece klonunun bile team kakashi yi ağlatması ne kadar yetenekli olduğunun göstergesidir, deli gibi mangekyou sharingan kullanır.