şükela:  tümü | bugün
  • devlet opera ve balesi genel müdürü tenor murat karahan'ın başarısı.

https://twitter.com/…klm/status/1016980666486018048
  • nasıl bir başarı; anlamadım.
    sokak konseri mi vermiş ? ya da bir prodüksiyonda mı başrol oynamış ? çevredeki lokantalarda yemek yiyenler neden bu kadar coşmuşlar ? tamam; alkışlamışlar; güzel bir şey; ama neden ?
    bir anlasak yorum yaparız arkasından.
  • konser çıkışı gördüğü sevgi gösterisinden bahsediyor kaynağımız, kişinin tenör olduğunu ve görüntünün koser çıkışı kaydedildiğini bildiğimize göre maçta çok sayı attığını varsaymamız gayet mantıklı görünüyor.
  • (bkz: medeniyet)
    ulan kırıntıları bile insanlara reform'un ülkesinde nasıl bir saygınlık sağlıyor görüyorsunuz.
  • şu ikinci entrydeki arkadaşı al koy alkışlayanların arasına. yemin ediyorum hepsinden daha çok dikkat çekecek bi şeyler yapacaktır.
  • gözlerim doldu be. ne büyük bir gurur. helal olsun.
  • iki üst entrydeki yazar arkadaşla tanışmak istiyorum. şu anda yerleri tırmalıyorum kahkahadan. o derece.

(bkz: gülmekten yarılmak)
  • kendisini yıllar öncesinden şu şarkının şu kısmıyla hatırladığım, devlet opera ve balesi genel müdürü olduğunu öğrenince çok sevindiğim müthiş güçlü tenordur.
  • ülkem adına gurur duydum.

ocak 2018 de kurumun başına getirilmiş bu başarılı tenor'umuz.

milletin yıllardır liyakat diye ısrar etmesinin ne kadar haklı olduğunun da en canlı ve vücut bulmuş örneği.

devletin her kademesinde kıstas murat karahan gibi isimler olmalı.

yani, devlette hiç kimse çıraklığını yapmadığı işin ustası olmamalı.

tepeden inme bir yerlere gelmemeli.
  • doğu batı meselesi ne fena ülkemizde. muhtemelen hayatında hiç operaya gitmemiş hatta gitse bile "bi daha gelirsem s..." diyen insanların çoğunlukta olduğu bir topluluğun sevinç göz yaşları döktüğü haber. takdir görmeyi, ben de medeniyim hatta alkışlatacak kadar iyiyim diyebilmeyi marifet sayma.

tersine çevirelim, buraya gelen popüler grup ya da sanatçıların türkçe bir şeyler söylediği anlara bakalım. şöyle "hmmm takdir ettim, bayağı da güzel söylüyor, bravo genç bayan, bravo deliganlı, alkış" demek yerine içimizden çoşup "bizi seviyor, bizi seviyor, inanamıyorum türkçe söylüyor" naraları attığımızı zannediyorum.

nuri bilge ceylan cannes'da ödül koleksiyonu yapmasa kaç kişi tanır burada kendisini meraktayım.