şükela:  tümü | bugün
  • yakın zamanda araç kiralayanlardan yardım istediğim durum. türk ehliyeti geçerli midir? bilenler yeşillendirsin lütfen.
  • havaalanları dışında pazar günleri ve mesai saatleri dışında arabayı geri veremezsiniz, dolayısıyla planınızı ona göre yapın, sadece cumartesi günü için kiralayacaksanız 2 gün olarak plan yapın çünkü pazar günü arabayı geri vermek gibi bir şansınız olmuyor...
  • gayet kolaydır. havaalanındaki acentelerden bir kredi kartı, ehliyet ve pasaport ile toplamda 10 dakika sürüyor. kartınıza 800€ bloke koyuyorlar ve 15 dakika içerisinde araba hazır oluyor.

başka bir şubeye bırakmak isterseniz ekstra 90€'mu ne vermeniz gerekiyordu sanıyorum.

türk ehliyeti geçerli.

yine de öncelikle (bkz: ekşi duyuru)
  • sadece italya'da değil, dünyanın hemen her yerinde, erken rezervasyon ile daha ucuza mal olacak olaydır.
    ayrıca kiraladığınız araçla ülke veya avrupa turu filan yapacaksanız dikkat etmeniz gereken en önemli husus "kilometre sınırı".
    birçok araç kiralama şirketi limit koyuyor. örneğin 1000 km, 1200 km gibi. limit aşımına giren her 100 im için 25-30 euro gibi bir para alıyorlar, az değil.
    hatta ülke dışına çıkış yapılacaksa ekstra başka masraflar da çıkarabiliyorlar.

rezervasyon yaparken bu gibi detayları öğrenmeniz, menfaatinize olacaktır.
  • iki kez yaptım, ikincisi facia idi. şu sitedeki dayılar her şeyi özetlemişler. keşke önceden okusaydım.

http://tuscany-toscana.blogspot.com.tr/…enting.html

- kısaca diyorlar ki italya'da küçük şirketten araba kiralamayacaksın. avis, europcar vs. biraz daha pahalı ama kafan rahat olur.
    - ben ikinci kiraladığımda floransa'da 3 günlüğü toplam 55 euro'ya audi a3 kiraladım. inanılmaz değil mi? hadi tam sigorta olsun bilmediğimiz yollar dağ bayır da gideriz diye toplam 110 euro verdik.
    - gittiğimizde adam siteden aldığımız sigortanın kötü ve geçersiz olduğunu iddia etti. eskisini iptal ettirdik onların sigortasını yaptırdık 200 euro oldu.
    - bir de bu sezonda zincir zorunluymuş günde 4 euro da ona çaktı. (zorunluysa fiyatın içine dahil et değil mi? illa çakallık yapacaklar.)
    - dönerken bir de ceza yemişiz. floransa'nın bazı sokaklarına izinsiz arabayla girmek yasakmış. heriflerin şube de tam o sokaklardan birinin dibinde, diğer yolları da belediye çalışma var diye kapatmış. oradan meblağı belli olmayan bir ceza yemişiz. daha da berbatı adamlar böyle bir ceza var diye bize mail atmak için 50 euro daha tokatlamışlar (ek ücret). sözleşmede bu madde varmış. ceza sonradan gelecek bakalım.
    - bizim firma locauto, uzak durun. araç kiralama sitelerinde de dikkat edin.
  • yukaridaki entry ye ne kadar katilsam azdir. 700 euro luk kazik atmislardir. aracta daha once olan cizigi teslim ederken onemli degil diye gecistirmisler daha sonra teslim alirken cakmislardir. goldcar dan uzak durun:) buyuk firmalar en garantisi..
  • pasaportunuz varsa acımıyorlar geçiriyorlar. ispanya'da da böyle. itirazlarınızı ciddiye alan bir bankanın kredi kartını kullanın.