şükela:  tümü | bugün soru sor
  • link 1
    link 2
    roma'da simply market adlı markette çektim bu videoyu. ilgililerin fikri olması açısından yükledim youtube'a. bizim buraya göre ucuz olduğunu söylemeye gerek bile duymuyorum.
  • videodaki şaraplar muhterem ülkenin uygun fiyatlı, bizim tabirimizle köpek öldüreni, ancak çoğunlukla tadımı gayet zevkli olan sofra şarabına yakın kıvamdaki ucuz şaraplarıdır. roma'dan milano'ya kadar sayısız şarap dükkanında milyonlarcasını kolaylıkla alabilirsiniz. sicily ve tuscany bölgesinin üzümleri şahsen favorimdir. diğer içkilerin de uygunluğu yabana atılamaz tabii.

    amma ve lakin bunları gördükçe insan kendi ülkesi için üzülmüyor değil. dünyanın en ucuz maliyetli içeceklerinden olan birayı bile dünyanın en pahalı fiyatına içiyoruz. ve devletin alkolden kazandığı vergi payı, en büyük gelir kalemlerinin başında yer alıyor. buna rağmen elhamdülillah tabii.

    bu arada milli içkimiz rakı değildir gerçekten. çünkü rakıyı ingiliz diageo firması üretir (en çok satılanları), almanlar bizim yarı fiyatımıza içer. free shopta kendi içkisini koltuk altına saklayıp koşturan yerlilerimizi izlersiniz. milli içkimiz değildir velhasıl kelam.