• alınabilecek önlemlerle dünyaya örnek olabilecekken, en az kayıp verebilecekken dua ve kolonya ile bu salgını önleme yolunu seçtiler!

sokağa çıkma yasağı ilan edemiyorlar; çünkü kasa boş,
    boş,
    boş,
    boş,.,.

yapımda emeği geçenlerin allah bin türlü belasını versin...
  • halimize acıyarak söylüyorum ki keşke italya'dan beter olsak, dünyada en çok kayıp veren genç nüfus bizden çıkar benim tahminim.
  • öyle bir gerçek falan yok.

elimizde hala çok büyük bir koz var:

yakalanmamak.
  • 16 gün önce hiç vaka yokkende savunuyordunuz bugün 3629 vaka ve 75 ölü var yine savunuyorsunuz. ortada doğru düzgün önlem yok hala savunun devam edin. 1 yıl içinde en çok vaka ve ölüm oranında ilk 5'te olunca da dersiniz ki ilk 3'te değiliz iyiyiz.
    sergen yalçın demişti ''corona virüsü biraz abartılıyor, türkiye şu anda en güvenli ülke'' zihniyet aynı.
  • %100 italya'dan beter olacağız.
    böyle bir pandemi karşısında hiçbir hazırlığımız olmadığı gibi hazırlık yapabilecek ve süreci artıya çevirebilecek zekaya sahip bir hükümetimiz de yok kaldı ki böyle bir niyetleride yok gibi görünüyor
    yatırımlar hastanelere,teknolojiye kısaca bilime değil camilere, diyanete aktarıldı.
    böyle bir durumda da beklenen sonuca doğru ilerliyoruz.
    selam ve dua ile!!
  • (bkz: akmhp)nin bulduğu çözümler;

daha fazla beton üretmek.

(bkz: kanal istanbul) vb.
  • olduk kelimesi daha doğru olacaktır. cehalet, patronlarda ki para kazanma hırsı, hükümetteki koltuk sevdası olduktan sonra, olacağız diye beklemenize gerek yok, direk olduk demeniz daha mantıklı. patronlar, sanki 1 ay fabrikayı kapatsa, ücretli izne çıkarsa batacak. en küçük işletme bile 1 ay çok rahat idare edebilir.

peşin edit: şimdi mesaj kutuma gelip ağlayacak işletme sahiplerine peşinen söyleyeyim, hepinizin kapasitesini fazlasıyla biliyorum.
  • kâğıt üzerinde olamayacağız çünkü italya kadar test yapmayacağız ve ölü sayısını gizleyeceğiz. şuan bile kendi vatandaşına 6 dolarlık testi bile yapmaktan aciz bir devletten, ve sanki hiçbir şey yokmuş gibi sokaklarda dolaşan embesillerden bahsediyoruz.

neyse birazcık iyi tarafından bakin arkadaşlar; test yapılmıyor vatandaşa ama kanal istanbul yapılıyor, hiçbir zaman kullanılmayacak bir kanal. o çok laf ettiğiniz, bizi kıskanıyor dediğiniz devletler ellerinden gelen her şeyleri ile savaşırken, trilyonlarca dolar yardim paketleri aciklarken; devletimiz 6 dolarlık testi vatandaşına çok görüyor.. söylenecek çok şey var ama işte söylesek ne fayda aynı tas aynı hamam.
  • bugün evden online calisan bir arkadasimin ekran goruntusu aldigi mesaji gordum. arkadas evde calistigi icin komsulari güne davet ediyor ve gelemeyecegini soyleyince de laptop degil mi zaten al gel burada calisirsin diyorlar.

farkinda misiniz baska bir hastalik gecirsek hastaneye gitme sansimiz olmayacak!

bu gibi gerizekalilara yasak da fayda etmez bunlarin kapilarini disaridan kilitlemesi lazim devletin. bunlara modernlik demokrasi cok! sonra olan gencecik saglik personellerine ve baskalarinin canlarina sevdiklerine oluyor. cahilligin ne kotu bir sey oldugunu daha iyi anladik sanirim.
hesabın var mı? giriş yap