şükela:  tümü | bugün
  • deyim. bile bile, göz göre çok zor duruma düşmek.
  • ben şeyi anlamdım. biz irana test gönderdik. neden şimdi test aldık. hadi diyelim ki hızlı sonuç veren testler aldık diyerek bunu yutturdunuz.

irana tıbbi malzeme gönderdik şimdi malzememiz yok.

madem hastalık bizde kontrol altında, madem dünyada en iyi yönetenlerdeniz, günde sadece 3000 test yapıp kontrollü ilerlerken neden özel hastaneleride hastalara bakmakla yükümlü kıldın.

mesela neden tüm veriler paylaşılamıyor. tüm dünyaya canlı yayınla türklere bağlanırken neden türkiyedeki tek bir hastaneye bağlanamıyoruz. neden televizyonda tartışma programlarında enfekte hasta haberi veren herkes pat yayından alınıyor.

tüm dünya aşı için çabalarken neden biz izliyoruz.

ölen var hasta var kim hangi şehirde hasta belli değil. ben italyada hangi şehirde kaç hasta var biliyorum da türkiyede hangi şehirde kaç hasta var bilemiyorum. madem hasta sayımız az zaten aşırı yükümüz yok neden benim çevremdeki sağlık çalışanları hastanelere çağırılıyo.

panik yaratmayalım diye açıklanmayan şeyler olabilir hak veriyorum ancak önlemler çok büyükmüş gibi gösterilip uyutulmayı kaldıramıyorum. birilerinin kahraman ilan edilmesini kaldıramıyorum.

sabaha hazır uyanalım diye unutmuş ve alışmış olalım diye her gece açıklanan rakamların gerçeği asla yansıtmamasıda ayrı bir olay zaten.

dimdik türkiye yalan dolan içerisinde süper. güçlüymüşüz gibi gösterip oy peşinde olan iktidara yazıklar olsun.
  • ilk 10 günü kıyasladığımızda doğru olan durumdur
  • birkaç hafta sonra (bkz: türkiye'den beter olmak) deyimi ile değişmemesini dilediğim deyim.