• edit 3 / sadece küfürlü kelimeleri çıkardım. sakinleşince saçma geldi yazdıklarım. bir de gereksiz bi bilgi vermiştim konuyla alakasıolmayan onu da şey ettim. ne oldugunu merak eden olursa yazarım. öf
    ---
    edıt 2 ve son edit

--- bu kısım silindi
    --- bu kısım silindi

istatistiğin bir çok detayına hakimim takip ederim ilgiyle ama burada konu istatistik değil ey okuyanlar. konu morali yüksek tutmak enseyi karartmamak.
    konu bilinçli olmak eyvahlarla olmuyor bu iş. gelmiş burda sürekli aynı laflar. yeter lan.

ne ben dedim diye bu virüs bitecek ne sen dedin diye artacak
    artacağı varsa artsın isterse 80 milyon 2 tur bindirsin.
    ama kıyas yapmayın. zira italya gerçekten çok kötü evet kötü. istemiyorum ben insanlarımı öyle görmek

gidip bakanı eleştirelim yolunu keselim cimer bimer neyse yazalım
    ama kı-yas-la-ma-yın
    -------------

yeter ulan yeter.
    her gece saat 23:00 ten sonra bakan açıklama yapınca damlıyorlar tek tek

- bittik biz mahvolduk
    - italya'yı geçicez
    - vaka sayısı - italya - ölüm sayısı - napıcaz

ekseninde dönüp dolaşıp sürekli karamsar tablo çizenlere sözüm

yapmayın abim benim, ablam, sevgili kardeşim, anam babam yapmayın

enseyi karartmayın

önlemlerini katlayarak alalım ama kıyas yapmayalım. biz türkiye'yiz onlar italya. allah onlara sabır versin bize de metanet, güç kuvvet ve direnç

nolursunuz ya,

edit: kiyasla bir yere varamayiz sn yazarlar. bir sey diyeceksek bakani elestirelim, kampanlayalar baslatalim. bu bakanlar neden taksit taksit yasak getiriyorlar onu konusalim.

umrecilerin cikmasina kac gun kaldi ne durumdalar onu merak edelim. baski yaratalim.

italya italya italya italya. yeter lan.
  • olum var ya, sen böle diyon emme ....
  • inşaallah dediğim başlık. tedbirler artarak alınsın ama biraz nefes almaktan moral bulmaktan kimseye zarar gelmez. evde kalın; o ayrı!
  • öyle ümit ediyoruz
  • kötü günler geride kaldı
    artık daha kötü günler var
  • gidişat en az italya gibi olacağımız izlenimini verse de öngörülmedik bir sapma (ilaç, aşı vs.) ile daha iyimser bir tabloyu hayal etmek de mümkün.
  • italya'dan beter olmayacağız çünkü enflasyon rakamlarıyla oynadığımız gibi koronavirüs rakamlarıyla da oynayacağız ve ülkemde her şey harika pembe gözlükleriyle kendimizi kandırmaya devam edeceğiz.
  • italya bu işin uç noktası, bizim hedefimiz almanya’nın ölüm oranları seviyesinde kalabilmek olmalı
hesabın var mı? giriş yap