şükela:  tümü | bugün soru sor
  • peşin not:şimdi gelip senin oynadığın server ile onun oynadığı server aynı değil diyeceklere çok yakından takip ettiğim iki oyunun nerdeyse tüm turnuvalarını seyrediyorum ve henüz ne bir italyan oyuncu ne bir italyan takım görmüşlüğüm var

gece gece fark ettiğim durum

yaklaşık iki üç yıllık online oyun kariyerimde hiç italyan oyuncuya rastlamadığımdan durumun farkına vardım

canı sıkılınca napıyor lan bu italyan erkekleri
  • sen oyun oynarken muhtemelen onlar sevisiyorlardir :)
  • oyunlarda genelde ülkelere göre değil server'lara göre takımlar çıkar. avrupayla kıyaslayınca da italyanların öne çıkması bayağı zor.
  • bütün italyan erkeklerini yatagimin altında sakladigim icindir.
  • savaşmayıp sevişiyorlar zamanında romalı dedeleri çok savaştı, karılarla çok oynadı.
  • italyanlar zamanı en güzel kullanan insanlardır. oyun vs. gibi mal işi şeylerle uğraşmak yerine sanatla ilgilenirler. işe giderken expresso çakarlar. iş çıkışı şarap içip, ne yiyeceklerini ayarlarlar. akşam keyiflerine bakarlar. sabahları expresso çakmalarının sebebi italyan milleti uyumak bilmez. geç saatlere kadar takılır lar. haliyle sabah ayılmak için sert bir şey lazım.

kısacası oyunlara takılanları varsa da geneli keyfine bakar.
  • gamer çok vardır tabi fakat gamerlığı bir hayat felsefesi edineni çok azdır. 20 yıllık online oyun kariyerimde yüzlercesiyle tanıştım ama en hard-coreları mmorpg türündeki oyunlardan çıkmaydı. sevgilisiyle ve eşiyle oynayan çok insan olur italyanlardan. fakat esports anlamında gerçekten sağlam gamer bulmak zordur. ünlü bir esport takımları yoktur. hadi genel anlamda esport takımını geçtim, spesifik bir oyunda bile ünlü takımları ya da oyuncuları yoktur, örneğin bir tane ünlü italyan csgo takımı göremezsiniz. doğal olarak bir isveçli genç, esporcu olma hayaliyle büyürken bir italyan genci esport nedir onu bile bilmez. ama dediğim gibi deli gibi role play oynarlar, severler role playi.
  • hakkında mal mal şeyler söylenen iddia.

yukarıda malın teki "italyan erkekleri boş vakitlerinde oyun gibi mal işi şeylerle uğraşmak yerine sanatla ilgilenirler" demiş. hayır embesil kardeşim, haberdar olmadığın bazı etmenler var.

birincisi isveç'e, hatta türkiye'ye göre epey yaşlı bir nüfusa sahip italya. bahsekonu iddia italya için geçerli olabileceği gibi ispanya için de geçerli olabilir. ben de pek ispanyol gamera rastlamıyorum zira.

ikincisini de ben kendimce iklimsel faktörler olarak değerlendiriyorum. zira italya gerçekten insanın 7/24 dışarıda olmak isteyebileceği bir ülke, hangi şehri olursa olsun.

bu sözlük gerçekten burhan altıntop dolu. sanatla ilgilenmenin karizmasını bile yapmaya çalışan var. valla acayip.

bir de gözardı ettiğiniz başka bir gerçek var ki, o da italyan "gamerları" dota, lol, çöpg ve boknite gibi oyunlarda değil, ekseriyetle fifa'nın online liglerinde bulabileceğiniz gerçeği.
  • ağzı olan konuşuyor hastalığının son kurbanlarının önermesidir.

hatırı sayılır bir süre italya’da yaşadım. insanı kuzey ve güneyde tamamen farklı olmakla beraber çoğu biz türkler gibi kara saçlı kara gözlü, avrupa ortalamasından kısa boylu, sesini kolay yükselten, politik ve dini kargaşaların içinde halk kaybolurken politikacıları ülkeyi parselleyen bir milletler.

sanatı, rönesansı 15. yüzyılda kaldı arkadaşlar, bilginiz olmadan fikriniz olmasın kendinizi rezil ediyorsunuz. hayal ile gerçeği ayırt etmesini bilin. açın fifa live league bakalım kaç italyanla karşılaştığınızı görürsünüz.

dipnot: italyan alfabeside “x” harfi yoktur. espresso’dur o, expresso olsa duramazdın.
  • "oyun vs. gibi mal işi şeylerle uğraşmak yerine sanatla ilgilenirler" diyerek oyun oynayanlara laf çakan embesillerin entrylerine baktığınızda sadece futbolla ilgili yazdığını görebilirsiniz. gerçekten kendisinin çok elit zevkleri varmış.