şükela:  tümü | bugün
 • tam hali bir italyan viyola sanatçısı, bir japon piyanist ve bir türk opera şarkıcısının richard strauss'un morgen isimli eserini covid-19 sebebiyle italya ve türkiye'deki evlerinden kaydetmesidir.

  video için tık

  bahsi geçen videodaki türk opera şarkıcısı bizzat ben olmaktayım. italya'da bir konservatuvarda opera-şan bölümünde yüksek lisans eğitimime devam etmekteyken bu iki harika sanatçıyla tanıştım ve mezzosoprano, viyola ve piyano için yazılmış ve düzenlenmiş birbirinden güzel 15-16 eseri yorumlamak üzere çalışmalara başladık. fakat ben mevcut sebepler yüzünden geçici bir süreliğine de olsa türkiye'ye döndüm ve böylece örneği birçok sanatçı ve sanat kurumu tarafından da yapılan evlerde bir eser kaydedip videoya çekme, birleştirme fikrini biz de uygulamak istedik. ortaya çıkan sonucu siz yazar ve okurlarla da paylaşmak isterim.

  yorumlanacak her bir saniyesi için yıllarca emek harcanmış bu güzel ve değerli mesleğin en büyük beklentisi siz dinleyicilere ulaşabilmek ve her yeniden yaratım sürecinin sonunda üretilen sanatı size sunabilmek. kendi adıma, türk kadınının kimi başlıklarda yerden yere vurulduğu sözlükte bir türk kadını olarak söylemek isterim ki istersek başaramayacağımız şey yok, dünya sanat sahnesinde biz de varız. birbirimizden uzak da olsak dünyanın her yerinden sanatçılarla bir araya gelip üretebiliyor ve ülkemiz adına birçok alanda kendimizi sergileyebiliyoruz.

  edit:
  elif canbazoğlu, mezzosoprano
  laura menegozzo, viyola
  hiromi arai, piyano
 • gerçekten müthiş olmuş bir yorum. güzel ülkemizin gençlerinden böyle şeylerin çıkmasına bayılıyorum. ülkeye ve insanına güvenim tazeleniyor.
 • (bkz: şimdi reklamlar)

  fıkra gibi başlamışsın bir italyan bir japon bir türk. şaka şaka çok güzel olmuş. kültür etkileşimi iyidir.

  bizden birinin olması son derece memnun edici güzel yorumun için tebrikler.
 • güzel yorumdur.
 • (bkz: richard strauss)'un romantiklikten, politikliğe geçişi öncesi güzel eserlerinden birinin güzel bir icrasıdır.