şükela:  tümü | bugün
  • karamel sevmeyenlere bile karamel yedirebilir cunku tadi klasik karamelden daha farklidir. dondurmasi mavi rengiyle gonlunuzu fetheder. rengi gida boyasi degil bilmemne agacinin kokunden gelmekteymis ki ben dondurmacinin yalancisiyim. ayrica kendisine gecen gun sirinler denildigine de rastladim.
  • herhangi bir dondurmaya mavi gıda boyasını basıp adına şirinler, mavi rüya, okyanus, gökyüzü falan diye isim takıp dondurma diye satıyorlar... özellikle bilumum yazlık sayfiye yerinde..
    bu neden mavi diyince de "italyan karameli" diyip işin içinden sıyrılıveriyorlar. bir tek türkiye'de var bu akım.
    google görsellere
    italian caramel yazın
    bir de italyan karameli yazın.

ama bizim millet ecnebi isimler, yabancı akım isimleri duyunca esahtan bir şey sanmayı çok sever... madagascar vanilyası diyip pembe boyalı bir şey de satsan moda olur..

böyle bir durumda kalınca "benim gıda boyasına alerjim var, eğer başıma bir iş gelirse sizi mahkemeye veririm" diyin... bir bakmışsın az önce "gıda boyası yok, o italyan karamelidir" diye şirinleri savunan dayılar bir anda geri basmışlar size çikolatalı dondurma koymaya çalışıyorlar...

bu kadar saftirik olmayın ... rengi mavi olan bir şey nasıl olur da boyasız olabilir. saçmalamayın.. velev doğada rengi mavi olan, bilmemne ağaç kökünden bir şeyler varsa bile, o 3 liralık dondurma topu olarak size satılmayacak kadar ender bulunan pahalı bir maddedir emin olun.. (bkz: safran)

yaban mersini diyenler de oluyor.. yaban mersini mavi olmaz... mor eflatun pembe arası bir renk verir.. bilginize..
  • tadı, bildiğiniz turbo sakız aroması.