şükela:  tümü | bugün
  • keşan'dan saros körfezi'ne doğru giderken erikli'yi geçince soldan ara bir yoldan girilerek ulaşılan plaj.

tabelası çok küçük ve yolu nerdeyse görülmeyecek şekilde arada kaldığından ilk başta insana bu yol acaba bi yere çıkıyomu hissi verir. plaja ulaştığınızdaysa şezlong veya şemsiye beklemeyin, zira bikaç tane şemsiye olduğundan erken gitmediyseniz bulamayabilirsiniz, bakir bi plaj çünki. ama bu kadar temiz suyu ve bu kadar güzel bir doğal ortamı da kolay bulamazsınız.

temiz suyu ve doğallığıyla gidilesi, yüzülesi tavsiye edilesi bir yer.
  • yöre halkının kendisinden yada isminden bihaber olduğu bakir bir yer.
    bir yer diyorum çünkü biz de oraya gidebildik mi yoksa kendimizi orada mı sandık bilemiyorum.

gerçek ismini bilen varsa beri gelsin.
  • türkiye'nin en güzel, keşfedilmemiş yerlerinden biri. olimpos'un gelişmemiş saros versiyonu. yazdım tanıttım ama kimse bilmesin, ünlenmesin öyle kalsın olduğu gibi burası.
  • yazlığa gidip gelirken sürekli tabelasını görüp kendini görmediğim koy.

sana söz 15 gün sonra falan görüp fikirlerimi paylaşacağım.

bildiğin merak ettim.
  • burada deniz gerçekten muazzamdır; su olabildiğine berrak, altınızdan geçen minik balık sürüleri bir o kadar şirindir.fırsatınız olduğunda gerçekten uğramaya değer.
  • yore halkina italyan koyu nerede derseniz cevap verirler ama pek mutlu olmazlar, zira italyan ismini onlar degil, mekana dadanmis entel tayfa vermistir. koy icerisindeki tabelalardan da anlasilabilecegi gibi, halk buraya "kale koyu" (cevrede kale filan da bulamazsiniz) der.

son dort yildir her yaz bir sureyi bu mekanda geciririm. yukarida da soylendigi gibi kucuklugunden ve guzelliginden pek bisey kaybetmemistir, henuz. henuz diyorum, cunku gun gectikce kalabalik sayisi artmakta ve artan kalabalik geri donuslerinde posasini arkasinda birakmakta, dolayisiyla da sinek vb rahatsizlik verici haserat miktari artis gostermekte. plajin hemen arkasinda bulunan golet de buna imkan veriyor tabi.

denize yuzunuz donukken sag tarafataki kayaliklara dogru yuzdugunuzde bir asker sizi durdurur, cunku kayaliklar askeri kampin da sinirini olusturur. sol tarafa dogru ise alabildigine yuzebilirsiniz ki asil guzellikleri bu tarafta gorebilirsiniz. yaninizda palet , maske vs bulundurun mutlaka.

geceler ise ayri bir guzeldir burasi. kumsala uzanip yildizlari seyreder manitanizla muazzam romantik saatler gecireblirsiniz. uslu bir cocuk olursaniz ve o esnada ay yoksa yakamozlari bile gorebilirsiniz. korkma, dal denize...
  • içinde cenevizlilerden kalma bir kıyı kalesi olduğu için asil adi "kale koyu" olan, nato tatbikatlari sirasinda italyan askerlerinin çikartma yapmasi nedeniyle daha çok yöre halki disindaki kişilerin italyan koyu dediği muazzam yer.

kiyidan yaklasik 3 metre açildiginizda ayaklariniz hemen yerden kesilir bu koyda ve bir süre yüzmeye devam edip, yüzünüzü kiyiya doğru döndüğünüzde kendinizi adeta bir adada hissetmenizi sağlayan doğallığıyla eşsiz bir huzura kavuşursunuz.
  • istanbul'a en yakın, suyu da çok berrak makul sıcaklıktadır. istanbul'a yakınlık önemli bir kıstas ise tercih edilmelidir.
  • doğa düşmanı, bencil ve cahil varoş takımının katletmeye and içtiği bir başka güzellik.

fotoğraf 1

fotoğraf 2